Moře nestvůr

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Fragment - 2010
ISBN: 978-80-253-0974-2

Fragment (2010) 978-80-253-0974-2 304

Percy Jackson už si zvykl na to, že není jen tak obyčejný kluk z New Yorku - jako syn boha moří Poseidona patří do dvou světů, lidského i mytologického, kde se to hemží záludnými a krvelačnými nestvůrami. A spousta těch příšer, které dřív znal jenom ze starých řeckých pověstí, mu teď usiluje o život...
Po nečekaně klidném školním roce se poslední den před prázdninami na Percyho sesype celá lavina problémů - hodina tělocviku se promění ve vybíjenou s lidožravými obry, kamarád Grover se dostane do problémů a Táboru Polokrevných hrozí zničení. A tak se Percy a jeho přátelé vydávají na další nebezpečnou výpravu... (Založil/a: zayic)

janeicka
  27. 10. 2013, 11:17
Druhý díl se mi líbil o kousek víc než první, hlavně díky novým postavám z řecké mytologie - objevila se zde čarodějnice Kirké, kyklop Polyfémos či Tantalos a jeho velká muka :-) Jsem zvědavá, jak to nakonec s Kronem a Thalií dopadne, takže budu určitě pokračovat ve čtení.
Bloodym
  29. 11. 2013, 12:41
Druhý díl dle mého názoru nejslabším z celé první série, což ale neznamená, že je špatný. Ústřední postavy se vydávají na dobrodružství, které spojuje dobrodružství Jásona a Odyssea. Kniha představuje nové postavy a ponořuje se hlouběji do řeckých bájí, aniž by se zabředla do přehnaně zdlouhavých popisů a vysvětlování
DanielOsbourne
  23. 10. 2013, 12:58
Knihy o Percym Jacksonovi se čtou jedna radost. Jedna akce střídá druhou a člověk se nestihne moc nudit. To ale knize ubírá i na kvalitě, protože začne působit jednoduše a lacině. I přes to mě druhý díl bavil asi úplně stejně jako díl první a doufám, že Rick Riordan přijde v dalších dílech s nějakými novými postavami, které se přidají k výpravě.
kklepkaa
  14. 7. 2014, 8:24
Druhý díl byl poněkdu slabší než první. Ale taky to asi bylo tím, že jsem viděla film. Chtěla jsem se vrhnout už na něco jiného, ale zas mě zajímá jak to všechno dopadne, takže hned začnu s trojkou :-)
honzik10
  18. 1. 2014, 18:25
Samozřejmě další kvalitní knížka od Riordana, ale zkrátka na první díl to nemělo příběhem. Dávam 4 hvězdy, protože příběh nebyl lepší.
Demisha
  1. 11. 2016, 19:32
Svým způsobem lepší než první díl, v jednom kuse se tam něco dělo, děj překvapoval, někdy předvídatelný, ve většině případů ale ne. Knihu jsem si oblíbila hlavně kvůli Tysonovi, Hermovi, Martě a Georgeovi a rozhodně doporučuju. Díky Šedým sestrám jsem se nasmála jako snad nikdy. Hned se vrhám na třetí díl =)
CreatorJH
  10. 12. 2011, 11:50
Tahle kniha se čte sama! Ráno otevřete, večer zavřete. Série knih o Percy Jacksonovi je velice čtivá. To se Riordanovi musí nechat. S odstupem času ale musím přehodnotit svůj názor. Riordan píše...divně! Uspěchaně, nemotorně, nedojde k pořádné zápletce, každá kapitola je jen snůškou bezduché akce. A přitom je mytologie nevyčerpatelnou studnou námětů! Kdepak. Tenhle autor mi začíná pěkně hrát na nervy. Vlastně nevím, z jakého důvodu jsem četl všech pět dílů, když mě ani nezajímalo, jak to dopadne.
holmesolog
  6. 11. 2016, 9:25
I když jsem nečetla celou sérii, knihy jsem si velmi oblíbila. Musím uznat že moře nestvůr je lepší než první díl, je vtipnější a napínavější. Jsem zvědavá co se bude odehrávat v dalších dílech.
MichalaT.
  13. 10. 2016, 19:41
Dvojka se mi libila vic nez jednicka, uz jsem i stihala jmena vsech bohu a moc se mi libily lidozrave ovecky :-) budu pokracovat dal a jsem zvedava, jak to vsechno dopadne
pepina123
  12. 9. 2014, 19:37
Stejně jako první díl mě kniha velmi bavila a na dovolené jsem ji přečetla cca za 2-3 dny.Všem vřele doporučuji..:)
nikolsk
  14. 5. 2011, 21:04
Já si myslím, že RICHELLE má úplnou pravdu. Mě jako holku velmi zaujala i pobavila a jelikož jsem hodně vybíravá čtenářka fantasy tak dokážu ocenit velmi dobré knihy jako je třeba tahle ale i ta předchozí a následující kterou jsem taky přečetla. Do sbírky přečtených mi z této série chybí jen čtvrtý díl na který se velmi těším.Pravdu má taky REED, kdo se jednou začte už se k ní bude vracet pořád.
Richelle
  30. 1. 2011, 11:59
Knihy o Percy Jacksonovi zaujmou. A zaujmou jak dívky, tak chlapce!
Myslím, že knížky mi přijdou tak přitažlivé právě proto, že jsou psány z pohledu kluka, což je v "dívčím světě" dost osvěžující. :)
Příběh je rozhodně napínavý, poutavý, ale místy i pobavý, proto hodnotím pěti hvězdičkami.
Reed
  5. 7. 2010, 12:30
Myslím, že tato kniha v sobě skrývá mnoho tajů. Vřele doporučuji! Kdo ji jednou otevře, už se z ní nedostane. Já jsem první díl taky otevřel jen z nudy a už za 2 dny jsem ji měl dočtenou. No a teď jsem si koupil díl číslo 2.