Skutečný život Alžběty II., anglické královny

Skutečný život Alžběty II., anglické královny Originální název: La Véritable Elisabeth II, reine d´Angleterre
Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Levné knihy KMa - 2008
ISBN: 978-80-7309-626-7

Levné knihy KMa (2008) 978-80-7309-626-7 326

Životopis královny Alžběty II., jejích dětí a celé rodiny, vnější tvář monarchie i skryté mechanismy, které udržují její chod a fungování politického systému Velké Británie. (Založil/a: tymor)

Ducii
  23. 7. 2015, 14:51
Jestli mě něco celou dobu opravdu iritovalo, tak je to Bětuška. Překlad za každou cenu opravdu nepřidává knize na kvalitě. Měli zůstat u Lilibet. Kor když jiná jména se pak často nepřekládala. William byl William a žádný Vilém.. Prostě jak jsme zvyklí a na Lilibet jsme zvyklý. Evidentně to překládal někdo, kdo o tom nic neví. Ty překlady citací taky dost hrůza. Měli se držet zavedených občas to dost překroutili. Třeba Dianina slavná věta z rozhovoru pro Panoramu. By jeden ani nepoznal, že se jedná o tu větu. K samotné knize - řeči o velké lásce k Dodimu atd. Občas mi to přišlo pěkně objektivní, ale jindy dost jednostranné. Mám z toho smíšené pocity.