Agroturistika v České republice

Originální název: Agroturistika v České republice

Novela bohemica - 2012
ISBN: 978-80-87683-03-3

Novela bohemica (2012) 978-80-87683-03-3 280

První ucelený praktický průvodce agroturistikou od Šumavy po Beskydy nabízí přehled o možnostech dovolené či víkendů na českém venkově. K lákadlům agroturistiky patřila dříve možnost práce na farmě, na zahradě nebo v sadu, ale tato její původně hlavní součást ustupuje do pozadí. Naopak roste význam jiných předností agroturistiky: kontakt se zvířaty (mající často terapeutický účinek), vyjížďky na koních, ochutnávky domácí kuchyně, zážitky z lidové architektury, poznávání venkovského folkloru, tradic a řemesel, rybaření, cyklovýlety a především klidný pobyt v přírodě. Výběr agroturistických lokalit je velmi široký a zahrnuje jak malé chalupy, tak větší zemědělské usedlosti a statky. Pohybuje se od vysloveně skromných, téměř „přírodních“ podmínek ubytování až po přepychově stylově zařízené apartmány. Od zábavy, kterou si hosté sami tvoří, až po pobyt cíleně organizovaný. Zahrnuje také veškeré možné přírodní lokality u nás – od nížin velkých řek po horské louky a pastviny. (Založil/a: al-ma)