Slavníkovci musí odejít

Poprvé vydáno celosvětově: 1997

Lípa - 1997
ISBN: 80-902179-9-0

Lípa (1997) 80-902179-9-0 239

Milénium sv. Vojtěcha je vhodnou příležitostí k rozhlédutí se po českých dějinách a k návratu k některým jejich zapomenutým stránkám. Není žádných pochyb o tom, že historický román je žánr, který má nesporně velký význam - vždyť právě historie může podstatně ovlivnit názory a stanoviska budoucích generací.\r\nJarmila Svobodová se zaměřila do 10.století, tedy do období plného svárů s pohanstvím. Přibližuje nám dobu, ze které vzešla jedna z největších osobností, kterou české země daly světu. Její dílo poutá především tajemností časově vzdáleného dení, avšak i dramatičností děje, romantismem. V textu je barvitě vylíčeno středověké prostředí.\r\nDěj románu, i když rozhodně ctí známé historické události těch časů, je napínavý, protože jen v hlavních bodech může dříve poučený čtenář tušit, jak to všechno dopadne. (Založil/a: Sophi)