Neználek na cestách

Neználek na cestách

Podtitul: Neználkovy příhody a Neználek ve slunečním městě

Originální název: Priklučenija Něznajki i jego druzej, Něznajka v Solněčnom gorode
Poprvé vydáno celosvětově: 1956

Svět sovětů - 1967
ISBN: 13-515-KMČ-67

Svět sovětů (1967) 13-515-KMČ-67 496

Neználkovy příhody:

V této knize se čtenář seznamuje s městečkem Kvítečkovem a jeho obyvateli. Díky Neználkově naivitě vznikne řada situací, které odhalují charaktery postav. Příběh vrcholí cestou balonem zakončenou ztroskotáním u podobného městečka, obývaném „malenkami“ – ženskou variantou človíčků.

Neználek ve Slunečním městě:

V této knize se Neználek se dvěma přáteli vypravuje vybaven kouzelnou hůlkou na cesty. Doputuje do Slunečního města, jakési utopické země, kde neexistují peníze a všichni mají všeho dostatek. Díky zásahu kouzelné hůlky spustí módní vlnu, která město bezmála zničí. (Založil/a: Leon66)

Paity
  3. 9. 2013, 14:44
Na Neználka mám veliké vzpomínky z dětství. Když už jsem pak uměl číst, před spaním jsem si rád dal na dobrou noc alespoň část některé z kapitol. To vše navíc doplněno povedenými ilustracemi, pro dítě ideální.