Měsíční píseň

Měsíční píseň Originální název: Moon Called

Fantom Print - 2009
ISBN: 978-80-7398-056-6

Fantom Print (2009) 978-80-7398-056-6 288

První kniha s Mercedes Thompsonovou v hlavní roli…

Vlkodlaci můžou být nebezpeční, když se jim připletete do cesty, ale pokud jste opatrní, nechají vás na pokoji. Umí se dobře skrývat před lidmi, ale já nejsem člověk. Když na ně narazím, poznám je a oni poznají mě – Mercy Thompsonovou.
Mercy Thompsonová má za souseda vlkodlaka. V autodílně opravuje mikrobus patřící upírovi. Její bývalý šéf je gremlin. Ale ani Mercy není úplně normální… a její pouto s tajemným světem nadpřirozena ji brzy dostane do pořádného průšvihu.
Vychutnejte si pořádný nářez, který na vás v knize čeká. Není radno si zahrávat s vůdcem vlkodlačí smečky. (Založil/a: zayic)

LeaLea
  13. 9. 2011, 10:37
Jeden z nejzajímavějších počinů v dnešní urban fantasy. Na to, že příběhy o Mercy Thompsonové prý psala Briggsová "na objednávku", klobouk dolů.
PeťkaW.
  15. 11. 2013, 18:25
Měsíční píseň rozhodně není klasická fantasy. Jde spíš o detektivku, ve které náhodou figurijí postavy jako upír, vlkodlak, čarodějka nebo kožoměnec, a tím jí dávají punc fantastiky. Moc se mi líbilo, jak dobře autorka vystavěla a popsala hierarchii a celkovou podstatu vlkodlaků. Většinou se autoři spokojí s tím, že jedna z postav bude vlkodlak, a tím to pro ně končí. Je vidět, že Briggs se snažila o mnohem hlubší a rozsáhlejší pojetí těchto bytostí, a myslím, že se jí to povedlo na výbornou. Některé pasáže mi přišly trochu zmatené a nedotažené, ale celkově se kniha moc dobře četla a i když byla dějově uzavřená, má člověk chuť číst i další díly.
Lucianna
  5. 2. 2015, 0:37
Šla jsem do toho s tím, že to bude pěkná blbost. Nakonec jsem na to doplatila, protoze autorka píše svělé a já jsem se naučila, že nemám soudit předem než to poznám. Příběh je strašně dobře napsaný a čte se božsky. Nenudíte se u toho,ale musím přiznat, že něco jsem musela číst 2-3x abych to pochopila. Určitě bych ji doporučila milovníkum fantasy a -samozřejmě- vlkodlaku je tohle to nejlepší!
Esther Darnett
  30. 11. 2013, 10:31
Série je velice příjemnou kombinací každodenního života schopné ženy, smečky vlkodlaků, sem tam nějaké nadpřirozeno navíc a trocha romantiky. Vše vyvážené.
Ruxandra
  20. 7. 2012, 7:17
Čtivé, zajímavé a hlavně je to zase trochu jiné než vše ostatní:) Také se mi líbí, že se nejedná o žádnou teenagerovskou romantickou slátaninu, že je to už trošku jinde. Mě si Mercy získala a jdu shánět další díly:)
lenka40
  16. 8. 2016, 19:41
Jelikož mám ráda knihy o upírech , vlkodlacích a dalších příšerkách , tak jsem si první díl ze série s Mercedes užila. Je to příjemné odpočinkové čtení , a už jsem se pustila do dalšího dílu . Uvidíme jestli budou další díly taky tak čtivé jako první díl .
ssassi
  17. 5. 2014, 17:10
bavilo mě, že postavám není sedmnáct. sice je to plné vlkodlaků a upírů, ale působí to celé opravdu trochu dospěleji. pár příšer, hrst romantiky a přitom ženská stíhá chodit do práce. jo, dalo se to :-)))
pegerren
  23. 9. 2011, 11:26
Výborná série! Spisovatelka perfektně vysvětluje všechny náležitosti ohledně vkodlaků a jiných. Konečně hlavní postava která nemá "náct" a přitom (nebo možná právě proto) to má šmrnc! A Adam? Kus chlapa!!! (perfektní odpočinek od těch náctiletých úžasných hochů :o))
Janice001
  12. 5. 2014, 21:56
Od téhle knihy jsem čekala trochu víc. Má dost procent a i podle komentářů jsem si řekla, že si ji přečtu. Děj je dobře vymyšlený, ale mě tam chyběl popis. Jak co vypadá apod. Kniha je napsaná z pohledu Mercedes a tak si myslím, že by neuškodilo přidat víc emocí. Ano, občas tam píše, že má strach, ale to je asi tak vše. Já mám fantasy ráda a líbí se mi kombinace fantasy + romantický. A tady je obojí, takže to je u mě bonus. Mě osobně by se lìbilo, opět trochu rozepsat tu romantiku, ale to je už věc názorů.
Harris
  3. 10. 2012, 21:55
Ze začátku jsem si to trochu odpírala, jelikož upírů, vlkodlaků a dalších takových stvoření mám plné zuby, ale vcelku rychle jsem se začetla. Ale na další díly jsem prostě neměla nervy. Možná příště.
Miffyna
  4. 3. 2015, 21:29
To je první kniha co jsem četla od téhle spisovatelky a musím si ji přidat mezi ,,oblíbené" protože je to výborná knížka, skvělý příběh a už se moc těším až si přečtu další díl. :D :D
Mavell
  2. 11. 2013, 20:20
Jsem moc ráda, že jsem na tuhle serii knížek narazila. Četla jsem jeden díl za druhým a už se nemůžu dočkat až bude další. Krásně se čte, je to napínavé, prostě stojí za přečtení ! :)