Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Svět tajemných zvířat

92%
5 5
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Svět tajemných zvířat
Poprvé vydáno celosvětově: 1997

Nejnovější vydání:
Littera - 1997
ISBN: 80-85916-16-9
Počet stránek: 236
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 5x v přečtených
v knihovně 3x v knihovně
k přečtení 5x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Littera (1997) 80-85916-16-9 236

Gigantičtí hlavonožci, otazníky světa žraloků, Nessie a další jezerní příšery, olgoj chorchoj, vakovlk... První kryptozoologická encyklopedie v češtině.

Jaroslav Mareš je objevitelem největšího dravého brouka světa Manticora imperator. Svět dosud neobjevených záhadných zvířat ho doslova fascinuje, proto ho neodradí ani nebezpečí, které mu hrozí na jeho cestách. Vydal se za nimi do australské buše, afrických deštných pralesů či do amazonského „zeleného pekla“. Na rozdíl od jiných zoologů je přesvědčen, že ani zdaleka neznáme všechna tajemství naší planety. V téměř neprozkoumaných částech světa se mohou ukrývat podivní živočichové, o nichž nic nevíme.

Pátráním po neznámých zvířatech se zabývá kryptozoologie. Jaroslav Mareš je od roku 1983 členem Mezinárodní kryptozoologické společnosti a po záhadných tvorech pátrá. Sám říká: „Ke všem zprávám kryptozoologického charakteru je nutno přistupovat neobyčejně uvážlivě a kriticky. Přesto je jisté, že v záplavě legend, mýtů, pověstí a mnohých výmyslů jsou i zprávy pramenící z reálné existence dosud neznámých zvířat. Díky kryptozoologům bylo v poslední době objeveno několik dosud vědě neznámých zvířat, např. v Kambodži do té doby neznámý sudokopytník – saola."

Jaroslav Mareš se zajímá ještě o mnoho záhadných tvorů, např. australského vakovlka nebo údajného obrovského žraloka niuhi z oblasti Havajských ostrovů. Proto je stále na cestách a říká: “život vidím jako dobrodružství poznávání“. (Založil/a: jurajkukurica)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace