Dáma ve zlatém

Dáma ve zlatém

Podtitul: Strhující příběh mistrovského díla Gustava Klimta - slavného portrétu Adele Bloch-Bauerové

Originální název: The Lady in Gold
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Metafora - 2012
ISBN: 978-80-7359-346-9

Metafora (2012) 978-80-7359-346-9 454

Gustav Klimt - geniální malíř, buřič, svůdce. Jeho milostné eskapády hýbaly vídeňskou společností, ale on neměl nouzi o dámy, které se od něho chtěly nechat portrétovat. Jednou z nich byla Adele Bloch-Bauerová. Ti dva spolu stvořili jeden z nejkrásnějších a nejzáhadnějších obrazů moderní doby ''Dáma ve zlatém''. Její portrét byl stvořen, ukraden, zbaven jména a odsouzen k zapomnění, aby se vší slávou znovu vyšel na světlo. Drama prosycené láskou, vášní, ale také ponížením a zoufalstvím... (Založil/a: evina1965)

Makulenka
  7. 9. 2016, 12:30
Někde jsem četla, že styl psaní připomíná bakalářskou práci. To bych tak i potvrdila. Došla jsem po str. 150, ale nebaví mě to. Je to takové suché. Přitom potenciál to má - je patrná snaha zaznamenat politické ovzduší přelomu století, nástup antisemitismu...ale ta forma je nešťastná. Spousta osob popisovaných zeširoka vč. příbuzenstva a navíc se některé informace opakují. Líbilo se mi ale zařazení reálných fotografií.