Salvy nad vlnami

Naše vojsko (1997) 331
(Založil/a: Jere)

Gallienus
  5. 6. 2015, 21:41
Knihu jsem četl poprvé v roce 1997, líbila se mi, tenkrát to byla jedna z prvních prací na toto téma, se kterou jsem se seznámil. Pro podrobný popis událostí války na moři zde sice není prostor, ale pro pochopení dané problematiky je více než dostačující. Verze co vlastním, je vydání z roku 1993, je v ní několik chyb co se tabulek a textu týká (např. str. 64), právě ty tabulky jsou špatně vytištěné (tohle není chyba autorů), nikdy jsem nepochopil, proč ta kniha neprošla kontrolou a korekcí... To co jsem zmínil není žádná velká tragédie, nicméně já byl v té době posedlí sbíráním informací o potopených lodích a spoléhal jsem se na ně jako na jeden z hlavních zdrojů, dnes se na to dívám jako na ztrátu času, přesto mě to pořád irituje. O několik let později jsem se setkal s novým vydáním této knihy, chtěl jsem jí koupit (z té mé se stal trhací kalendář, prakticky se rozlepila a rozpadla), bohužel po prolistování jsem zjistil, že je to kopie se zcela stejnými chybami! Dodnes nechápu ubohost nakladatelství, který nebylo schopno provést jakoukoliv korekci a kontrolu.