Beze stopy

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Argo - 2013
ISBN: 978-80-257-0762

Argo (2013) 978-80-257-0762 344

Román Beze stopy je napínavá psychologická detektivka se strhující atmosférou; přestože jde o debutovou prózu, ocitla se kniha záhy na žebříčku britských bestsellerů, stejně jako autorčiny následující knihy THE BURNING a THE RECKONING.
Když v irském městečku zmizí dvanáctiletá Jenny, uvědomuje si její učitelka Sára Finchová mnohem lépe než ostatní, že se s každým dalším dnem zmenšuje naděje, že její žačku naleznou živou a zdravou. Jako dítě totiž Sára zažila něco podobného: jednoho dne beze stopy zmizel její starší bratr Charlie, a celou její rodinu tato tragédie hluboce zasáhla. Sáře je nyní něco přes dvacet a bydlí s matkou, která své chmury zahání alkoholem a pokojíček svého syna udržuje v někdejším stavu jako jakousi podivnou svatyni. Pak se Sáře přihodí něco příšerného: v lesíku nedaleko svého domu objeví Jennyino tělo. Je vtažena do policejního vyšetřování, a zatímco vzdoruje obrovskému mediálnímu zájmu, pomalu na ni samotnou padá podezření. Ale nesleduje ji jen policie… (Založil/a: jatox)

Jane Casey Jane Casey
*??.??.1977

Jarohrad
  28. 11. 2013, 12:30
Výborná, vyvážená detektivka s únosnou mírou psychologie, která ctí 10tero pátera Knoxe, což je v současné záplavě thrillerů dosti vzácné. A už od dob Agathy Christie asi platí, že ty ženský umí napsat pořádnou detektivku lépe než muži.
mishelin
  25. 2. 2013, 22:17
Naprosto dokonalá detektivka.Od prvního do posledního písmenka. Musím říci, že mě dlouho nic tak nezaujalo. Po dlouhé době jsem kvůli knížce spala jen 2 hodiny :-) Příběh, nápad...prostě doporučuji všem!
yannize
  12. 2. 2015, 9:31
Přečtená na jeden nádech. Většinou ženy-autorky píšou o ženách-"hrdinkách". Tady je to výjimka, hlavní hrdinka není až tak bezchybná, což potěší. Akorát zas ten happy-konec :/ Nevim, nějak mi to vždycky přijde nereálný..