Snování - rok dopisů o snech

Snování - rok dopisů o snech Originální název: Snování - rok dopisů o snech
Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Pavel Mervart - 2008
ISBN: 978-80-86818-71-9

Pavel Mervart (2008) 978-80-86818-71-9 202

Kniha přináší dopisy, v nichž si oba autoři v průběhu jednoho roku sdělovali své sny, přemýšleli o nich a zkoumali, zda by mohli najít některé zákonitosti nočního snění, aniž by se přitom opírali o psychoanalytické nebo jakékoliv jiné teorie snu. Kladli si přitom otázku, zda je možné vytvořit teorii snu, která by na jedné straně nepodřizovala sen smyslu a logice bdělého světa a na druhé straně se na něj nedívala jen jako na pouhý nesmyslný chaos. Kniha spíše než celistvou teorii snu přináší příběh o rození myšlenek v korespondenčním rozhovoru. Úvahy o snech přivedly autory k myšlenkám na oblast, která se vymyká protikladu smyslu a nesmyslnosti a která snad může být významná i pro jiné oblasti života, než je sen. (Založil/a: skjaninka)

teite
  29. 11. 2013, 21:23
Tedy, abych pravdu řekla, prokousala jsem se na konec jen proto, že nerada něco vzdávám, ale už bych se ke knize jistě nevrátila.