Čarokráska

Originální název: Enchantress

Domino - 2012
ISBN: 978-80-7303-774-1

Domino (2012) 978-80-7303-774-1 304

Krásná a hrdá Morgana z Wenlocku dostala do vínku neobyčejný dar: schopnost nahlížet do budoucnosti a vidět to, co ostatním zůstává skryté. Díky svým předtuchám, vidinám a prorockým snům dokáže varovat před nadcházejícím neštěstím, ale ona sama to vnímá spíše jako prokletí – tím spíš, že někteří lidé v ní spatřují čarodějnici, která je ve spojení s nečistými silami.

Jedné úplňkové noci Morgana vycítí, že se blíží strašlivá hrozba, jenž nese podobu temného rytíře. Netrvá dlouho a i tato vidina se naplní: Morganu navštíví mocný baron Garrick z Abergwynnu, a žádá, aby mu za využití svých nadpřirozených schopností pomohla nalézt ztraceného synka.

Morgana nemá jinou volbu, než se podvolit a jet s ním. Srdce jí svírá neblahá předtucha a duši sžírá zoufalství, že ji baron přislíbil za ženu svému bratranci, což nevnímá jako poctu, nýbrž jako pohanu. Stržena vírem bouřlivých událostí chce Morgana zpupného velmože nenávidět, ale brzy zjistí, že je ke Garrickovi proti své vůli přitahována osudovou silou. Dokáže se jí vzepřít? (Založil/a: al-ma)

maurarita
  28. 9. 2015, 17:39
Zajímavá kniha ,hrdá Morgana má zajímavou schopnost ,může vidět do budoucnosti a tím dokáže varovat před nebezpečím
Yggdrasil
  26. 9. 2015, 6:56
Ačkoli se u tohoto typu knih nedá čekat nějak závratně překvapivého příběhu, u Čarkokrásky jsem byla hodně zklamaná. Až přespříliš rychle šlo tipnout kdo je zloduch a samotný příběh mi přišel zdlouhavý. Dost jsem bojovala, abych knihu dočetla, a tím, že jsem věděla jak kniha skončí (jo happy end je jasný) radost z čtení nějak nepřišla.