Jak ho nezku...t

Jak ho nezku...t
Originální název: How not to f... them up

Kniha Zlín - 2012
ISBN: 978-80-87497-51-7

Kniha Zlín (2012) 978-80-87497-51-7

Děti mají velmi jednoduché potřeby, rodiče jsou však zahlcováni často velmi vědeckými radami, jak je naplňovat. V knize Jak ho nezku…t (How not to f… them up) tvrdí známý britský dětský psycholog Oliver James, že vaše děti mladší tří let nepotřebují výchovu. To, co doopravdy potřebují, jsou milující rodiče.

Na základě spousty rozhovorů a posledních klinických výzkumů rozlišil tři druhy matek: Objímačka, Organizátorka a Fleximáma. U každého typu předkládá v knize výhody i nevýhody. Ukazuje, jak se s daným typem ztotožnit a navrhuje několik jednoduchých řešení, jak skloubit kariéru a osobní úspěch s potřebami vaší rodiny a hlavně dítěte.

Autorovy myšlenky jsou pečlivě podloženy, inspirují, a přesto provokují. Jak je nezku…t před nás klade důležité otázky o způsobu vychovávání našich dětí. Nabízíme například my, coby celá společnost, rodičům dostatečnou podporu? Jak se za několik let změnila role otce? Může pracující matka vůbec ideálně skloubit výchovu s kariérou?
Edice: Tema (Založil/a: al-ma)

Oliver James Oliver James
*26.10.1953