Bílý žár

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3015-3

Knižní klub (2012) 978-80-242-3015-3 376

V chladných osadách na Ellesmerově ostrově v Arktidě je život těžký. Jeho inuitští obyvatelé zahánějí deprese a chmury alkoholem, jen někteří, jako lovkyně a průvodkyně turistů Edie Kiglatuková nebo její nevlastní syn Joe, mají nějaký cíl. Ediino odhodlání abstinovat však zakolísá, když je na lovecké výpravě zastřelen jeden z jejích klientů, a definitivně padne poté, co po další výpravě s tragickým koncem spáchá Joe sebevraždu. Netrvá ale dlouho, a Edie si začne klást otázky. Opravdu se Joe zabil sám? Proč přibývá mrtvých klientů? A není kolem nich až příliš podivných náhod? Odpovědi zdá se leží až v Grónsku. Edie se za nimi vydává, netušíc, jak těžká zpáteční cesta ji čeká – sama v malém člunu na zamrzajícím moři… (Založil/a: Moreanne)

Francesco
  24. 1. 2014, 8:33
Přesně jak komentář pode mnou. Kniha překvapivě do podrobností vystihuje každodení život pro mne neznámých inuitů. Napínavý děj dodává knize thrillerový nádech. Kniha se mi dobře četla a líbila se mi.
onde
  23. 2. 2015, 20:26
Na můj vkus bohužel moc utahané. Ne, že by téma nebylo zajímavé, ale častokrát jsem se přistihl, že mi oči běhají po řádcích, ale nic si z nich nepamatuji.
EVASO
  20. 9. 2013, 14:07
Kromě napínavého příběhu jsem se dozvěděla mnoho o životě a myšlení inuitů. Surové podnebí a těžký život se geneticky patrně podepsal i na jejich povahách.