Británie - 100 nejslavnějších britských pověstí a příběhů

Británie - 100 nejslavnějších britských pověstí a příběhů Originální název: Britannia. 100 Great Stories from British History
Poprvé vydáno celosvětově: 2004

Baronet - 2009
ISBN: 9788073842628

Baronet (2009) 9788073842628 264

Byly časy, kdy lidé pevně věřili, že nedávno, ještě za života jejich prapředků, se zemí proháněli obři a draci. Znali je jen z vyprávění, ale musela to být pravda, protože lidé z vedlejší vesnice o nich věděli také. Dnes sice historie pracuje jinak, ale bylo by jistě veliká škoda, kdyby velká dobrodružství, hrdinové a svatí měli vymizet z naší paměti. Pověsti o vraždách, nadpřirozených bytostech, lásce, králích a královnách, pašerácích a špiónech, povstalcích a zločincích, ale i o statečnosti obyčejných lidí to jsou pověsti staré Británie, které zde kolují již dávnou dobu. Vynikající vyprávěčka Geraldine McCaughreanová z nich vybrala stovku nejhezčích. Některé z nich jsou pouhými legendami, avšak všechny poskytují fascinující pohled do historie Británie. Navíc jsou doplněny faktickými poznámkami. (Založil/a: lenisko)