Nero

Poprvé vydáno celosvětově: 2003

BETA Dobrovský - 2004
ISBN: 80-7306-140-6

BETA Dobrovský (2004) 80-7306-140-6 211

Kdo byl ve skutečnosti císař Nero? Roger Caratini podává ve své knize reálný pohled na vladaře, který nebyl o nic krutější, než jeho předchůdci. Spíše naopak. Za své vlády se dokonce zasazoval o konec zabíjení v arénách a o zrušení trestu smrti. Byl velkým politikem, který stabilizoval římský svět. Ale byl také idealistou, vášnivým básníkem a miloval dostihy. Jeho zločiny jsou dobře známé, avšak dobré skutky jsou dávno zapomenuté. (Založil/a: roatan)

#řím  #antika

Gallienus
  30. 8. 2015, 15:22
Číst tuto knihu bylo takové malé utrpení, ne že by nebyla zajímavá, ale autor byl snad posedlí opakovací mánii, hrozně mě tím unavoval i jeho styl psaní mi přišel takový těžkopádný (zde však může být na vině překladatel), ve srovnání s Michaelem Grantem to byl však děs. Nevím, zda chtěl svou knihu přiblížit i pro méně chápající čtenáře, nebo její obsah prostě jen natáhnout, ale mě zklamal. Jinak k informacím samotným nemám výhrady, přesto slabé 3.