Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Záležitosti kolem umírání

87%
4 11
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Záležitosti kolem umírání
Autor:
Originální název: The Business of Dying
Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Nejnovější vydání:
Mladá fronta
ISBN: 80-204-1093-7
Počet stránek: 360
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 10x v přečtených
v knihovně 5x v knihovně
k přečtení 6x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Mladá fronta 80-204-1093-7 360

Je typická chladná listopadová noc a policista Dennis Milne, velice atypický příslušník sboru, sedí v autě na parkovišti před hotelem Cestovatelův odpočinek, kde podle instrukcí čeká, aby mohl zabít tři neozbrojené muže. Cynický a otupělý Milne by si rád myslel, že ubližuje jenom těm, kteří si to zaslouží. Jenomže tentokrát ho převezli. Namísto, aby zastřelil drogové dealery, zabije dva počestné příslušníky celní správy a účetního, jejichž úmrtí rozpoutá vyšetřování, které jeho vedlejší pracovní poměr i jeho svědomí zavádí do pořádných problémů. Ani ne o dvě hodiny později je už Milne v ulicích londýnské čtvrti Kings Cross, kde má za úkol vyřešit vraždu. U' Regenťs Canal je nalezena mrtvá osmnácti1etá Miriam Foxová s podříznutým hrdlem. Milne je rozhodnutý napravit svůj monstrózní omyl, a proto se noří do kalného světa dětí ulice a pubertálního obchodu s neřestí. Jeho neustálé otázky se však brzy začnou týkat i kolegů od policie a tajemné Carly Grahamové, ředitelky dětského domova, kde Miriam kdysi bydlela. Milne je čím dál zoufalejší z toho, že nedokáže vraha Miriam nalézt, navíc místo něj odhaluje pavučinu zvrhlostí mnohem víc šokujících, než si kdy dokázal představit. Dokáže se vyhnout uvěznění za vlastní zločiny a vyřešit případ tak zvrhlý, že by mohl poskytnout klíč k jeho vykoupení? Autor se vší tou energickou plynulostí nováčka odhaluje zkažený, amorální a neviditelný svět hlavního města Británie, kde je svědomí považováno za luxus, a kde se humor pěstuje zásadně jen šibeniční (Založil/a: sauzie)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

LadysR2
60% 60% 60% 60% 60%
  6. 3. 2013, 9:39
Má to spád. V ichformě s lehkým anglickým až ironickým humorem vyprávěný příběh policajta/vraha. Příběh plný špíny až takový, že se přistihnete, že hlavnímu hrdinovi fandíte přesto, že je vrah. Citace : " Nepovažovali mě za někoho, kdo by pro ně mohl představovat nebezpečí. Vypadal jsem jako člověk, který platí daně a živí se tím, co mu bylo řečeno"....
jarin58
100% 100% 100% 100% 100%
  25. 4. 2013, 16:07
Výborná kniha,trochu jiný styl krimi než na jaký jsem kdy narazil ale doporučuji.Ano tady je vrah skutečně sympaťák.
sauzie
100% 100% 100% 100% 100%
  5. 1. 2013, 21:38
Jednoznačně doporučuji, perfektní detektivka, kde budete obdivovat masového nájemného zabijáka asi tak už od páté strany. Rozhodně jdu do dalšího čtení od tohoto autora.

---------------------

Jednoznačně doporučuji, perfektní detektivka, kde budete obdivovat masového nájemného zabijáka asi tak už od páté strany. Rozhodně jdu do dalšího čtení od tohoto autora.