Král králů

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-118-6

BB art (2012) 978-80-7461-118-6 376

Touha po moci nezná hranic. Píše se rok 256 n. l. a Římská říše je ohrožena nejen vnějším nepřítelem, ale též zevnitř. Křesťanství se šíří jako nezvladatelný požár, o moc nad říší bojují mocní a nebezpeční muži.
Balista, slavný generál, jemuž se podařilo uprchnout z hořícího Areté, se vrací k císařskému dvoru, kterým zmítají intriky a náboženský fanatismus. Zjišťuje, že mnohým není jeho návrat po vůli a že by ho mnohem raději viděli mrtvého než živého. Klid a bezpečí mu nedokáže zajistit ani jeho odvaha a věrnost Římu. I on se stává podezřelým.
To největší nebezpečí však navzdory všem vnitřním rozbrojům čeká daleko na východní hranici říše, kde perský král králů vyslal do pole obrovskou armádu. Dobyl a vyhladil Areté, jeho touha po moci však nezná hranic. Balista je povolán k obraně dalšího města. Do boje se vydávají i jeho přátelé: osobní strážce Maximus, otrok Calgacus, centurion Turpio. Kdo z nich se ještě vrátí? (Založil/a: Adam Walder)

Richie
  5. 1. 2013, 23:32
Výborné pokračování Sidebottomovy série historických románů z období sklonku římské říše. Sledujeme další osudy Balisty - barbarského válečníka ve službách římských císařů. Po ztrátě Areté se rozhodne římský císař vypravit s armádou vstříc perskému králi a ztrestat jeho útoky proti římské říši. Balista jako zkušený generál nemůže u takového podniku chybět. Chystá se další osudový střet ...
Sidebottomovy romány jsou tak čtivé, že je vám líto, když jste po usilovném čtení na konci knihy. Jsou po historické stránce navíc velmi dobře zpracovány, takže vás bezpečně vtáhnou do pohnutého období úpadku římské říše i římské kultury. A můžeme se těšit na další pokračování ...
SGS
  14. 8. 2015, 13:32
Nebudu rikat ze se mi kniha nelibila, hlavne konec byl opravdu napinavy a uplne zaver knihy vyslovene nuti aby clovek utikal pro dalsi dil. Co se mi ale nelibilo je zvlastni rozdeleni knihy na tri casti, ktere se od sebe dost lisi a pro me to hodne narusilo plynulovat pribehu. Spis takove tri povidky ze zivota Balisty.
Adam Walder
  5. 1. 2013, 22:00
3.století n.l., pyšná Římská říše je sice stále nejmocnější stát známého světa, avšak trpí neustálými útoky barbarů a nekončícími vnitřními boji o moc; křesťané jsou za živa upalováni na hranicích, východní výspa římského impéria - těžce opevněné město Areté je v plamenech a obrovské vojsko perského krále Šáhpůra se vydalo na pochod..děj této brilantní knihy plynule navazuje na první díl Požár na východě. Autor využívá své neskutečné vědomosti o této době, jak z civilního tak z válečného života ale co je ale důležité, autor je BRILANTNÍ vypravěč a dokáže vykouzlit takovou atmosféru, že když čtete tuto knihu, máte pocit, že jste "tam". Král králů podle mého názoru převyšuje předchozí díl; má neskutečně barvitý, dynamický a napínavý děj, který se neúprosně řítí k monstróznímu a epickému finále. Pro mě jeden z nejlepších historických románů vůbec!
mattykratty
  29. 12. 2013, 6:49
Zacina se mi to libit, pribeh hrdiny, ktery me dostava do sveho sveta, takze bezim do knihovny pro dalsi dil...