Americkej sen

Originální název: Crooked Little Vein

Volvox Globator - 2009
ISBN: 978-80-7207-733-5

Volvox Globator (2009) 978-80-7207-733-5 197

Michael McGill, soukromý detektiv a životní ztroskotanec, má pocit, že se na něj konečně usmálo štěstí - dostane vládní zakázku honorovanou astronomickou sumou. Má za úkol vypátrat a získat druhou, "tajnou" Ústavu USA, kterou kdysi Richard Nixon zapomněl v nevěstinci. Michael se při svém pátrání seznámí s Trix, nekonformní studentkou, která pracuje na diplomové práci s názvem "Extrémy kulturního sebeponižování". Spolu procestují téměř celé Spojené státy, protože Michaelovo pátrání je i ideálním zdrojem poznatků pro Trixinu diplomovou práci. (Založil/a: skjaninka)

waltrk
  11. 1. 2012, 21:20
matrosh: To mi povidej, taky sem se malem potrhal smichy, asi jedna z nejvtipnejsich knizek, co znam.
matrosh
  14. 6. 2011, 9:08
neuvěřitelně zvrhlá ale i zábavná kniha, u které jsem se smál od začátku do konce. ačkoliv je autor především spisovatelem grafických románu (a to jedním z nejlepších), jeho výrazný styl je i zde patrný a nezaměnitelný.
DBomm
  24. 6. 2015, 22:26
Kdybych mela tuhle knížku popsat jednim slovem = UJETÁ. Samozřejmě v dobrém slova smyslu. Suprově se čte a takové části jako když si povídá se sériovým vrahem a podobný blbosti byly úžasný a dost vtipný. Snad na každé stránce mě něco překvapilo.