Metallica - První roky a vzestup metalu

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Volvox Globator - 2012
ISBN: 978-80-7207-870-7

Volvox Globator (2012) 978-80-7207-870-7 221

Kniha známého britského rockového novináře Neila Danielse se podrobně věnuje začátkům zřejmě nejslavnější a nejvlivnější metalové kapely osmdesátých let minulého století. Vidíme krok za krokem zrod Metalliky a její vzestup do první ligy a potom i na její vrchol. (Založil/a: Elmoro)

Hedgehog
  20. 11. 2013, 19:20
Stručný přehled vzestupu Metallicy. Občas autor pěje zbytečné ódy a kniha připomíná oslavnou báseň, nicméně, jako velký fanoušek skupiny jsem tento prohřešek toleroval. O tom, že Metallica patří mezi největší a nejslavnější kapely metalu je jasné, jestli je skutečně tou top se asi spousta čtenářů bude přít. Kdo se chce seznámit se začátky Hedfielda a spol, kniha nabízí rychlý souhrn událostí.
Lethe
  2. 2. 2014, 18:08
..nezáživná kniha, která spíš zklamala má očekávání. Je jako dlouhý seznam jmen (novinářů, producentů apod.) a jejich názorů na tu kterou skladbu ... vlastně většina textu je uvozená "XY řekl autorovi této knihy toto" ...Působí to trochu jako "o nás bez nás". Čekala jsem více čtení o okolnostech vzniku nejslavnějších skladeb, textů, názorů samotných tvůrců apod. Navíc jsem z knihy získala pocit, že Metallica=Cliff Burton především. 2 hvězdy dávám jen z úcty k Metallice ;-).