Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Josef Löschner

100%
5 1
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Josef Löschner

Podtitul: Humanista a lékař rakouské monarchiePoprvé vydáno celosvětově: 2009

Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka

Vůbec poprvé vydaná biografie o vynikajícím geologovi, rodáku z Kadaně, jehož práce iniciovaly vznik lázní Kyselka u Karlových Varů, lázeňském lékaři v Karlových Varech, rektoru Karlo-Ferdinandovy univerzity, šéfovi a iniciátoru moderního rozšíření dětské nemocnice na Karlově náměstí v Praze, pro kterou s velkým nasazením sehnal potřebné finanční prostředky.
Roku 1862 se jakožto zemský medicinální rada podílel na organizaci sjezdu přírodovědců a lékařů v Karlových Varech. Přijelo jich šest stovek nejen z rakouských, českých a německých zemí, ale také z Anglie, Francie, Švédska, Norska, Ruska, z Ameriky i Afriky. Z Prahy dorazil rovněž Jan Evangelista Purkyně.
R. 1853 jmenován životním lékařem císaře Ferdinanda, r. 1854 mimořádným profesorem dětského lékařství, r. 1862 byl předsedou sjezdu německých přírodovědců a lékařů v Karlových Varech, téhož roku stal se místodržitelským radou a protomedikem v Praze.
Kniha manželů Boříkových úžasně fundovaným a odborným způsobem představuje vynikající pozapomenutou osobnost, kterou nenajdete v žádném slovníku vydaném po roce 1918. Nutnost distancovat se v I. republice od Rakouska-Uherska uvrhla v zapomnění mnoho podobných osobností, bytostně spjatých se Zeměmi Koruny české. (Založil/a: pari)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace