Mlhovina

Mlhovina Originální název: Sky Chasers 1: Glow
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-3765-7

Knižní klub (2013) 978-80-242-3765-7 304

Planeta Země má nejlepší léta za sebou a vesmírem plují dva vícegenerační koráby s cílem osídlit Novou Zem. Ačkoli loď Nový obzor vyrazila na svou misi o rok dříve než Empyreum, obě se setkají ještě na cestě. A nepůjde o střet přátelský – osazenstvo Nového obzoru pod vedením despotické kapitánky Anne napadne posádku Empyrea a unese dívčí část posádky, mezi nimi i šestnáctiletou Wawerly. Příčina se brzy ozřejmí – ženy na Novém obzoru jsou neplodné… První část originální sci-fi trilogie o pouti za nadějí pro lidstvo nepostrádá napětí, milostný příběh, ale také zamyšlení nad tím, jak mohou ideologie ovládnout společnost jako celek i každého z nás. (Založil/a: Moreanne)

Amy Kathleen Ryan Amy Kathleen Ryan

moonchild
  10. 10. 2013, 15:54
úvodní díl originální sci-fi série přináší napětí,milostnou zápletku,ale především poutavý příběh.....
Desmond
  26. 11. 2013, 19:34
Autorka v románu naráží na několik závažných problémů - rovnoprávnost mužů a žen, náboženství, totalitu. Také to, že lidské postoje značně ovlivňuje rozdílná výchova a zkušenosti. Příběh příjemně ubíhá. Na knize mi však vadilo několik věcí. Zejména způsob, jakým spisovatelka docílila toho, aby se hrdiny příběhu stali dospívající, a milostný trojúhelník, který je do textu naroubován dosti neuměle. Kdyby jej vynechala, románu by to nijak neublížilo. Bohužel úspěch Stmívání a Hunger Games způsobil, že milostná trápení mladistvých hrdinů budou v knihách pro mládež nevyhnutelně. To aby došlo k uspokojení fanoušků/fanynek výše zmiňovaných sérií.
TheBatman
  1. 6. 2014, 16:12
Kniha nebyla špatná, ale druhý díl asi číst nebudu. Líbilo se mi, že se kniha čte rychle a děj byl také skvělý, ale bylo tam moc té milostné zápletky, což mi vadilo. Autorka se mohla více zaměřit na to ostatní, co se v knize dělo. Jediná část, u které jsem se opravdu bavil, byl útěk. Knihu doporučuji těm, co mají rádi vesmír a milostné zápletky.
Táňa Plačková
  2. 8. 2016, 13:22
Knížka určitě nebyla špatná, ale nevtáhla mě úplně do děje, jako jiné knížky :/ Každopádně jsem ji přečetla za jeden den :D Hodně se mi na ní líbily pohledy dvou lidí :)