Originální název: Záhada hlavolamu
Poprvé vydáno celosvětově: 1971

Olympia - 2012
ISBN: 978-80-7376-308-4

Olympia (2012) 978-80-7376-308-4 56 souborné vydání pod názvem Rychle šípy ve Stínadlech
Olympia (1999) 80-7033-606-4 326 v knize Svorní gambusíni
Novinář (1990) 64 2. vydání, souborné vydání, náklad 200 000 ks
Novinář (1971) 96 1. vydání, náklad 70 000 ks

POZOR! PROFIL TÉTO KNIHY SLOUŽÍ ZÁROVEŇ JAKO PROFIL DVOU SOUBORNÝCH VYDÁNÍ S NÁZVY "ZAHADA HLAVOLAMU, STÍNADLA SE BOUŘÍ" (1990) A "RYCHLÉ ŠÍPY VE STÍNADLECH" (2012). V PŘÍPADĚ PŘEČTENÍ NĚKTERÉHO SOUBORNÉHO VYDÁNÍ HODNOŤTE KNIHY JEDNOTLIVĚ V JEJICH ODDĚLENÝCH PROFILECH.

Legendární klub - pětici skvělých kluků v čele s Mirkem Dušínem - znají mladí i starší čtenáři dobrodružných příběhů Jaroslava Foglara. Komiks Záhada hlavolamu a Stínadla se bouří je nakreslen podle slavných knižních předloh a zavádí čtenáře do tajemných zákoutí starobylé městské čtvrti s tajuplnými uličkami, temnými dvory, odlehlými uličkami a podzemními chodbami. Neuvěřitelné příběhy Rychlých šípů jsou plné dramatických zážitků spojených s pátráním po záhadném talismanu - ježkovi v kleci, ukrývajícím plány k vynálezu dávno mrtvého učně - Jana Tleskače. Proti Rychlým šípům stojí tajemné bratrstvo Vontů. A právě odvážné výpravy Rychlých šípů do Stínadel a jejich střety s Vonty jsou základem celého příběhu. (Založil/a: Šarik)

Jaroslav Foglar Jaroslav Foglar
*06.07.1907 - †23.01.1999

Marko Čermák Marko Čermák
*14.02.1940

moonchild
  21. 9. 2013, 14:13
Rychlé šípy obdivuju už od malička.Parta pěti chlapců provází naši rodinu od samého začátku kdy je Jaroslav Foglar napsal.
spirlice
  12. 9. 2013, 21:00
Pětice nerozlučných kamarádů, kteří se jmenují Rychlé šípy. Prožívají spolu krásné chvíle, sportují, pomáhají druhým. Jednoho dne se dozvědí o záhadném ježku v kleci, kvůli kterému se v tajemných uličkách Stínadel vedou bitvy. Tamní chlapci tam nevidí rádi nikoho cizího, což poznají i naši hrdinové až tam kvůli této hračce půjdou. Často se dostanou do nebezpečných situací. Nakonec odkrývají další záhady, tajemství Jana Tleskače, volba Velkého Vonta apod.