Království nevinnosti

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Ikar - 2013
ISBN: 978-80-249-2018-4

Ikar (2013) 978-80-249-2018-4 312

Svět, jak jej ukazuje waldorfské školství, je nezkažený a čistý a každému nabízí nespočet příležitostí pro osobní rozvoj. Judy MacFarlandová této myšlence zasvětila život, šťastná však není – manžel, závislý na lécích, jí ignoruje, se synem se jen hádá a vztahy s dcerou nejsou o mnoho lepší. Když se ve škole objeví šestnáctiletý Zach Patterson, zahlédne citově vyprahlá Judy odlesk chlapce, kterého jako dítě milovala. A protože přitahuje i ona jeho, je zralá žena ochotná rázem zapomenout na všechny zásady, kterými se doposud řídila. Věřila jim však někdy doopravdy? Skandál na sebe každopádně nenechá dlouho čekat… Debut Američanky Rebeccy Colemanové, který ihned po vydání rozpoutal bouřlivou diskuzi a stal se jedním z nejkontroverznějších románů roku 2011. (Založil/a: Moreanne)

smajlinka
  24. 9. 2014, 12:05
Tohle opravdu kontroverzní téma mě hodně zaujalo a při čtení mě občas opravdu lehce mrazilo. Ale celý ten průběh vztahu byl podle mě popsán moc povrchně, odbočky do minulosti možná byly až nadbytečné, i když to poukazovali částečně na to, proč je Judy taková "psychopatka". Zvolené téma pro mě opravdu zajímavé, ale od příběhu jsem čekala něco jiného
evasamankova
  26. 9. 2013, 14:41
Hodně prazvláštní kniha. Těžko hledám slova k jejímu ohodnocení. Nějak se nemůžu zbavit pocitu, jako by ji psali dva lidé. Některé pasáže se četly výborně a šly napřímo k ději, naopak spousta hluchých míst byla opisná a nejednoznačná. Řekla bych, že autorka chtěla šokovat prostě za každou cenu. Samo téma knihy a především to, že z románu, který se téměř celou dobu tvářil jako společenský, udělala na posledních 30 stranách psychothriller ve stylu J. Fieldingové. Při čtení jsem váhala zda dám tři nebo čtyři hvězdy v hodnocení, závěr to rozhodl sám. Velmi zvláštní bylo také střídaní vypravěčů. Hrdinka vyprávěla v ich formě, Zach v er formě, vsuvky z minulosti taktéž v er formě. Zvláštní a trochu rušivé. Ve výsledku mám dojem, že ač toho autorka o hrdinech a jejich motivem pověděla dost, o Judy přesto mnoho podstatného vynechala, v důsledku toho na mě konec působil jako "vycucaný z palce".