... a pátý živel je láska ...

... a pátý živel je láska ...

Podtitul: aneb nekonečná abeceda

obrazek Sbírka nezklame příznivce \"klasické\" poezie, najdeme i v ní melodický verš a smysl pro krásu a hloubku života.\r\n\r\nAutorka ve svých posledních verších rozhodně nezapře intenzivní celoživotní potřebu vlastního poznání a pohledu na lidi a svět kolem nás, hledání smysluplného řádu a \"ryzích\" hodnot života. Její až pohanský respekt k přírodě i schopnost detailně vykreslit \"všechny barvy a vůně života\" se tentokrát setkaly na téma láska, kterou troufale označila jako pátý \"lidský\"živel, co naše životy poznamenává se stejnou intenzitou, krásou i krutostí, jako ty přírodní - oheň, voda, země či vzduch. Její celoživotní práce s lidmi vytvořila kromě zkušeností z vlastního pestrobarevného a činorodého života dobrou základnu i pro tuto \"nekonečnou abecedu\", zachycující bezpočet různorodých tváří a originálních podob lidské lásky. Je v nich smích i pláč, štěstí i vztek, naděje i beznaděj... a hlavně pokorný respekt a dík za vše, co život s láskou v jakékoli podobě člověku přináší....\r\nVyšlo v Nakladatelství Kalendář Liberecka s.r.o\r\n (Založil/a: ssuva)