Originální název: The Water-Method Man

Odeon (2016) 978-80-207-1731-3 384
Odeon (2008) 978-80-207-1277-6 380
Odeon (2004) 80-207-1165-1 380
Mustang (1994) 80-85831-20-1 365

Komika či absurdní situace jsou pro Irvinga prostředkem, jak poukazovat na vážnější témata. Fred Trumper je dalším z plejády jeho svérázných hrdinů. Má problémy doma, nejen finanční, a řeší je útěkem z rodiny. Autor poukazuje na delikátnost partnerských vztahů i třeba na svéráz amerického univerzitního provozu.

alča87
  4. 7. 2015, 16:21
Irving je moje srdcová záležitost, ale tahle kniha mě dost zklamala. Možná to bylo překladem, ale styl knihy se mi vůbec nelíbil, ztrácela jsem se a často nevěděla, jestli to není jenom nějaký Trumperův sen. Trumper mi byl dost nesympatický, což se mi u Irvingových hrdinů ještě nikdy nestalo. Ale konec mě potěšil, sice tam není jasný závěr bylo to tak a tak a bude to takhle, ale i tak na mě konec působil celkem pozitivně, měla jsem pocit, že se snad všechno (a všichni) usadilo.
Chvílemi dost absurdní kniha, šílené situace a dalo by se říct i vtipné, mě ale nerozesmáli. Irving napsal mnohem lepší knihy.
Peetuliska
  22. 4. 2014, 15:47
Falešník, Lhoun, Fred Trumper je hlavní postava tohoto románu. S Biggie, lyžařskou závodnicí, má syna Colma, náhle však od nich utíká, aby hledal svého přítele Merrila Overturfa, který má cukrovku, když se vrátí, je překvapen, že Biggie se chce vdát za jeho dobrého kamaráda Coutha. S přítelkyní Tulpen je to něco podobného, také spolu čekají dítě, které on ze začátku nechce. Jeho potíže s močením nás provázení příběhem, což působí trochu humorně. Když o něm Ralp Packer natočí film, dojde mu, jak ošklivě a absurdně se choval.
Rominka
  1. 5. 2015, 15:08
Už několikrát se mi u Irvinga potvrdilo, že čím delší knížka, tím lepší. Jeho dokonalá propracovanost příběhů a vynikající prokreslenost postav, prostě v krátkém příběhu nevyniknou. Tato kniha tedy bohužel patří k těm slabším kusům. Hrdina zažívá celkem vtipné situace, kde ovšem chybí něco, aby se jim člověk smál. Možná až příliš absurdní pro nás čechy praštěný styl humoru...sama pořádně nevím. Nicméně pokud máte pár dní a chcete si dát "oddychovku" pak doporučuji.