Na rozhraní věků

Poprvé vydáno celosvětově: 1985

Kalich - 2007
ISBN: 978-80-7017-076-2

Kalich (2007) 978-80-7017-076-2 416

Kniha předního českého historika české i světové reformace profesora Amedeo Molnára "Na rozhraní věků" přibližuje kulturní a náboženský zápas, který se odehrál v Evropě 15. a 16. století. Literárně brilantní portréty Jan Husa, Jana Calvina, Martina Luthera, Huldrycha Zwingliho a Jednoty bratrské kladou důraz i na zřetele často přehlížené: "Směřování a konflikty těchto mužů, kteří se rozmanitě podíleli na zrodu a společenském uplatnění velkého přehodnocení ztradičnělého vkladu křesťanství do dějin lidstva, zdají se mi zajímavější, podnětnější a závažnější než jejich někdy monumentalizované podobizny, zbavené rizika a života" (A. Molnár). Knihu nově uspořádala a předmluvou opatřila profesorka Noemi Rejchrtová. (Založil/a: dov)

dov
  10. 1. 2013, 19:18
Kniha je nejlepším českým pojednáním o hlavních postavách světové reformace 16. století. Není suchým popisem fakt, ale dává nahlédnout do příběhu jednotlivých protagonistů. ukazuje na jejich pozitiva i negativa. Moc mne nadchla.