Oči soumraku

Originální název: Twilight Eyes

BB art - 2009
ISBN: 978-80-7381-574-5

BB art (2009) 978-80-7381-574-5 461

Slim McKenzie je na útěku, protože zabil svého strýce Dentona. Není to však jen policie, před kým Slim prchá. Prchá i před bytostmi, z nichž jedna se usadila i v těle jeho strýce, než jej zabil, a ovládla jej. Jsou to skřeti, tak si je Slim pojmenoval. Ví, že jsou zákeřní, zlí a plní zloby a pomstychtivosti vůči lidské rase, kterou chtějí zničit. Ví rovněž, že je nevidí nikdo z lidí kromě něho. Vedle dalších paranormálních darů má totiž i oči soumraku, jež mu umožňují vidět věci, které druhým zůstávají skryty. (Založil/a: skjaninka)

mattykratty
  20. 6. 2011, 0:02
Tuto knihu jsem dostal k narozeninám od přítelkyni, nikdy v životě jsem nepočítal s tím, že bych četl tento žánr, již od počátku jsem věděl, že to není pro mě, ale žádnou knihu jsem nenechal rozečtenou...
WorryJim
  18. 9. 2012, 18:55
Dlouho jsem tuto knihu měl doma a pořád jí odkládal, protože mě moc nelákala vize "nějakých strašidel". Když jsem tuto knihu vzal do ruky, nemohl jsem ji odložit dokud jsem jí nedočetl. Velmi čtivá a velmi originální. Vřele doporučuji!
Arrowka
  14. 7. 2012, 19:29
Oči soumraku jsou mojí nejoblíbenější knihou od Deana Koontze. Hodně často zapomínám děj i dobrých knih, ale tento román mě naprosto dostal a jeho děj nezapomenu nikdy. Obdivuji způsob, jakým se autor v románu vypořádává s rostoucím násilím ve světě. Líbilo se mi použití skutečného případu Kitty Genovese. I já totiž často přemýšlím, co nutí lidi se dívat na utrpení druhých a cíleně je vyhledávat. Dean Koontz v Očích soumraku odpověď nalezl - nejsou to lidi.
jamalos
  4. 5. 2011, 9:22
První půlka knihy mě naprosto pohltila a moc dobře se mi četla. Druhá půlka s novou dějovou linkou už mi tak zajímavá nepřišla a možná bych ji raději ani nečetl.