Intenzita

Originální název: Intensity

BB art - 2009
ISBN: 978-80-7381-466-3

BB art (2009) 978-80-7381-466-3 324

Šestadvacetiletá Chyna Shepherdová se po půlnoci dívá z okna zalitého měsícem, protože první noc v domě rodičů své nejlepší přítelkyně v údolí Napa nemůže usnout. Její neklid se ukáže jako oprávněný. Do domu vnikl psychopat Edgler Foreman Vess s úmyslem pozabíjet všechny uvnitř. Vess, který se prohlašuje za "vraždícího dobrodruha", je na světě jen proto, aby ukájel všechny své choutky, aby se nořil do prožitků, žil beze strachu, výčitek svědomí nebo jakýchkoliv omezení, aby žil intenzivně. Chyna ví, jak přežít, je zocelená celoživotním bojem o bezpečí a sebeúctu. Teď ji čeká nejobtížnější zkouška jejího dosavadního života. Nejprve je jejím jediným cílem zůstat naživu - dokud se náhodou nedozví o Vessově příští zamýšlené oběti, kterou může zachránit jen ona. Hnána nově objevenou touhou po smyslu přesahujícím pouhou snahu přežít musí Chyna sebrat všechny vnitřní síly, aby zachránila onu mladou dívku vězněnou Vessem ve sklepě jeho domu na samotě zatímco strašlivá hrozba Edglera Foremana Vesse nabývá každým okamžikem na intenzitě. (Založil/a: skjaninka)

teola
  5. 3. 2012, 15:00
Já mám prostě knihy Deana Koontze ráda. Právě ta jejich neuvěřitelnost na hranici mystična jim dodává šmrnc. Sem tam pár nelogičností, ale kniha má spád. Mnohem lepší než třeba takový Tikot.
ondrasek
  3. 11. 2015, 17:18
Mistrovské psycho - jinak to nazvat nelze.
Více než polovina knihy je komorní, bez dialogů, ale s atmosférou tak hutnou, že by se dala řezat motorovou pilou.
Pro mě asi nejlepší Koontzovka. Mám z ní velmi intenzivní čtenářský zážitek.
Doporučuji.
Pim
  22. 2. 2015, 4:49
No tak četlo se to dobře. Ale že by mě to nějak nadchlo, to ne. Něco mi tam hodně chybělo, asi jsem tomu moc nevěřila a těšila se, až to dočtu.
mispulka s.
  24. 2. 2014, 14:51
Kniha mela spad :Napinave od zacatku do konce.

Opět úžasná kniha od Koontze !!!!vřele doručuju!!!!
Sychar
  20. 2. 2014, 19:43
Velmi drsný a brutální thriller. Ovšem.... zase jako vždy vynikající. Napětí houstne každou stránkou. Výborně napsané.
Arrowka
  14. 7. 2012, 19:50
Román jsem přečetla jedním dechem. Ačkoli se autor v mnoha věcech už dost opakuje a vykrádá sám sebe, vždy mě zaujme, jak dokáže vytvořit psychopata, který se liší od všech předchozích. Od této knihy je pro mě jelen wapiti tajemné a mysteriózní zvíře. :-)
dishoa
  17. 4. 2011, 22:37
Dean Koontz mi prostě nesedl. Román mi nepřišel nijak děsivý. Zase jsem měl problém s postavami, do kterých jsem se nedokázal vžít. Je to zapříčiněno skoro nulovým popisem postav, jejich minulost a podoby. Edglera Vesse jsem si podobou představoval úplně jinak, což by ovšem nevadilo, kdyby Koontz nechal čtenáře ať pracují se svou fantazií, ovšem nakonec prozradí několik maličkostí o vzhledu a to tak rozhodí, že nevím co si vlastně mám o té postavě najednou myslet. Stejný problém jsem měl i s Chynou, přestože její minulost byla popsána, ovšem stále se opakující a po chvílí nudné útržky matčiných pletek mi nepřipadají jako rozvinutá a hlavně uvěřitelná minulost. Nehledě na to, že celá kniha je koncipována spíše jako pohádka nebo telenovela, kde vše končí až sladkým a předvídatelným koncem