Konkurenti

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Argo - 2013
ISBN: 978-80-7387-631-9

Argo (2013) 978-80-7387-631-9 342

Velkoměstským životem jemně znavený moskevský třicátník Valentin alias Katran, profesí novinář, si jednoho večera všimne zvláštního inzerátu začínajícího slovy Hledáme piloty orbitálních bombardérů, kosmických stíhaček a vesmírných lodí technické podpory… Mohl by ho jen tak přejít. Zasmát se a zapomenout. Ale je na něm cosi zvláštního.

Osud tomu tak chce a Valentin v noci (jak jinak než podnapilý) navštíví personální agenturu Hvězdná hodina, kde se za mnoha úsměšků a ironických poznámek nechá z legrace naverbovat do vesmírné armády. Takovým hloupostem přece nikdo nemůže věřit. Jenže jeho život se rázem mění. Resp. přesně podle slov personalistky - žije rázem životy dva. Který je ale ten skutečný? A proč by vlastně měli lidé pilotovat orbitální bombardéry? Kdo na něčem takovém může mít zájem? KGB, Američani nebo snad mimozemšťani? (Založil/a: Moreanne)

vladislaus
  21. 12. 2015, 17:41
Lukjaněnko je člověk plný nápadů a fantazie. Přečetl jsem skoro všechny jeho knihy, ale všechny jeho nápady nežeru. Celou dobu čtení této knihy jsem čekal co autor zamýšlí, a výsledek mne zklamal.
treerat
  5. 4. 2013, 14:03
Je to jako obvykle dobré a čtivé. Děj docela svižně ubíhá. Potěšil mě konec. Na rozdíl od mnoha jiných knih od Lukjaněnka mě nějak více uspokojil. Ne snad, že by byl nějak příliš konkrétní, ale nevyznělo mi to tak do ztracena jako mnohde jinde.