Neobyčejné dědictví

Originální název: Life Expectancy

BB art - 2006
ISBN: 80-7341-843-6

BB art (2006) 80-7341-843-6 375

Ve vysokohorském Coloradu v městečku Snow Village přichází jedné bouřlivé noci na svět malý Jimmy Tock právě v okamžiku, kdy na jednotce intenzivní péče umírá jeho dědeček Josef. V té chvíli malé nemluvně netuší, jak hluboce bude jeho osud spojen s touhle neutěšenou i požehnanou hodinou. Nemůže to tušit, protože teprve spatřilo světlo světa, a navíc strastiplná životní cesta, která ho čeká, přesahuje i ty nejšílenější představy. O mnoho let později zhodnotí Jimmy zhmotnění těchto představ takto: Některé životy plynou ve vší důstojnosti a klenou se jako nádherné oblouky z tohoto světa na věčnost. Mně je třicet a svou životní pouť nedokážu s jistotou odhadnout, ale spíš než důstojný oblouk připomíná hrbolatou stezku od jedné krize ke druhé. Přesto jde po téhle stezce s vírou v život, v jeho základní hodnoty a lásku, účinně podporován semknutou rodinou a milovanou manželkou, která je spolu s dětmi základním pilířem jeho života. Mnohokrát společně čelí dávno uchystanému osudu, mnohokrát se jejich dny změní v cirkusové představení plné akrobatických výstupů a šaškovských gagů, a to jak ve skutečnosti, tak i v přeneseném smyslu slova. (Založil/a: skjaninka)

Hedgehog
  14. 9. 2013, 16:37
Oproti Rychlosti od stejného autora je tato kniha méně napínavá. Čekal jsem podobný thriller, ale nedostavil se. Absolutně mě nevzal konec, proto jen tři hvězdičky.
mispulka s.
  24. 2. 2014, 15:02
Kniha se mmi moc libila byla zajivava!!!Osudy hrdinu byli vzajemne propojene!! Až na ty klauny
:-)
quelhar
  14. 7. 2012, 20:25
Odlehčený styl tady Koontzovi vyloženě sedl. Kromě očekávaného napětí jsem se u knihy výborně bavil, což bylo rozhodně nad plán. Jedna z mých nejoblíbenějších knih od Koontze.
bricks
  30. 10. 2014, 18:08
Tento příběh mi přišel docela absurdní až přehnaný, ale o to zábavnější.
I konec se mi líbil.
Kniha stojí za přečtení. Doporučuji.
PS.: Pozor na klauny...