Rychlost

Originální název: Velocity

BB art - 2007
ISBN: 80-7341-958-0

BB art (2007) 80-7341-958-0 348

"Pokud tento vzkaz nepředáš policii a nezapojíš ji do věci, zabiju pěknou světlovlasou učitelku v okresu Napa. Pokud předáš tento vzkaz policii, zabiju starší ženu, věnující se charitativní činnosti. Máš šest hodin na rozhodnutí. Je to na tobě." Poklidný život, jaký vede barman Billy Wiles, nedovolí považovat sdělení, které jednoho dne najde za stěračem svého automobilu, za nic jiného než nevkusný žert. To však pouze do té chvíle, než policie najde první zavražděnou. Neznámý psychopat si s Billym od té chvíle hraje jak kočka s myší, staví ho před stále krutější volby, strojí na něj pasti - a mrtvých přibývá. (Založil/a: skjaninka)

ondrasek
  25. 1. 2014, 11:26
Thriller se strhujícím tempem, nezjistitelným psychopatem a nereálně jednajícím hlavním hrdinou. Tak bych ho pro sebe hodnotil.
Navíc mi téma přišlo jako přes kopírák mé první knihy od Koontze Manžel (toto je má druhá Koontzovka), tak doufám, že umí napsat i něco jiného.
Hedgehog
  14. 9. 2013, 16:34
Napínavé a strhující, do posledních okamžiků jsem si nebyl jistý, kdo může být vrah. Že mě druhá polovina knihy bavila o něco méně přejdu s přimhouřeným okem. Má to spád, který vás místy nenechá vydechnout.
quelhar
  13. 7. 2012, 23:27
I pro mě to bylo první seznámení s autorem a naprosto mě dostal. Od té doby jsem přečetl většinu děl, která v češtině vyšla a až na výjimky jsem byl navýsost spokojen.
WorryJim
  9. 10. 2011, 22:40
Naprosto strhující a napínavá kniha. První má "Koontzovka" a nikdy bych nevěřil, že se můžu u knihy taky leknout. Opravdu doporučuji.
thereskaaaaa
  28. 9. 2011, 23:57
První knížka, při jejímž čtení jsem měla skutečně strach - co se stane hlavnímu hrdinovi příště..? :)