Tvář

Originální název: Face

BB art - 2005
ISBN: 80-7341-682-4

BB art (2005) 80-7341-682-4 469

Channing Manheim je kříženec Michaela Jacksona a Adama Sandlera, momentálně největší filmová hvězda světa. Je podobně prázdný, podobně pohádkově bohatý a vede podobně bizarní život. A je tak i kýženým terčem psychopatických deviantů.
Balíčky, které začaly chodit na jeho adresu, bere šéf jeho početné ochranky, bývalý policista Ethan Truman, zprvu jako rutinní záležitost, pro jaké byl najat, byť jejich symbolika je temná a hrozivá a přesahuje chápání běžného rozumu. Poměrně spolehlivá stopa je dovede k jejich odesílateli. Na prahu jeho bytu přijde několika výstřely o život. Nebo ne...? ... (Založil/a: skjaninka)

ondrasek
  10. 6. 2014, 7:17
Příběh pomalu plyne z pohledu čtyř osob - bývalého policisty, policisty, malého chlapce a psychopatického vraha. A ten námět se mi hodně líbil, jenže kniha je psaná tak neskutečně zdlouhavě a obšírně, že jsem o ní ztrácel zájem a četl ji na mé poměry neskutečně dlouho, každý detail je rozveden do ještě menších detailů a já pak kolikrát přeskakoval celé odstavce, protože jsem věděl, že se v nich stejně nedozvím nic podstatného ani zajímavého.
Kdyby Koontz knihu ořezal na polovinu, dal bych jí asi plný počet. I když ten konec byl nic moc.
A souhlasim s uživatelem Arrowka, že Corky Laputa je jeden z největších knižních psychopatů a už kvůli němu stojí kniha za přečtení.
Wictarion
  12. 8. 2013, 8:01
Celkem čtivý příběh, ale konec mě dost zklamal. Pokládám Tvář za nejslabší ze všech knih, keré u nás od tohoto autora vyšlo. Tu vzducholoď jste si pane Koontzi mohl odpustit.
mispulka s.
  24. 2. 2014, 18:41
Bohuzel metato kniha nenadchla.Na to jak mam rada Deana Koontze tak tato kniha se minelibila a nedočetla sem ji.
Arrowka
  14. 7. 2012, 20:22
Zajímavé propojení současného reálného života a duchařského mystéria. Nezapomenu na jednoho z nejhorších psychopatů a na co použil osvěžovač vzduchu s lesní vůní.
posic
  28. 10. 2011, 11:54
Další parádní kniha od pana Koontze, bohužel zkažena nerealistickým koncem, která zkazila můj celkový dojem z knihy, proto pouze 3 hvězdy.