Věčný Thomas

Poprvé vydáno celosvětově: 2005

BB art - 2007
ISBN: 978-80-7381-005-4

BB art (2007) 978-80-7381-005-4 291

Zprvu jednoduchý rébus se změní ve střet se zlem tak temným, jaké si nedokázal Odd Thomas představit ani v nejdivočejších snech. Tak jako se v thrilleru Podivný Thomas hnal za valící se pohromou, tak se tentokrát snaží pohroma a zlo navalit na něj a zneužít jeho daru vidět mrtvé a komunikovat s nimi. Thriller (Založil/a: skjaninka)

Richie
  11. 8. 2015, 20:35
Mám z knihy docela dobrý dojem, Koontzův styl se mi dost líbí. První díl si už moc nevybavuji, takže druhý nedokáži správně porovnat - ale mám pocit, že mě autor skutečně zaujal a tím pádem knihu hodnotím velmi dobře. Děj plyne pozvolna a až v závěru se dramaticky zrychlí. Líbí se mi logické a pragmatické myšlení hlavního hrdiny - i přes jeho paranormální schopnosti. Závěr už mi občas přišel trochu přehnaný, ale i tak jsem četl knihu s potěšením. 75%
janeicka
  22. 5. 2014, 8:24
Druhé dobrodružství Odda Thomase mne rovněž nezaujalo tak jako to první. Velkým kladem bylo, že jsem měla příběh přečtený asi za tři hodiny, ale to je asi tak vše - na můj vkus velké množství nelogičností a nezodpovězených otázek, takže hodnotím průměrně.
teola
  27. 1. 2011, 11:48
Tento díl už není takový jako jednička, ale stále dokáže vtáhnout do děje. Odd Thomas už bude asi na věky mezi mými oblíbenými knižními postavami. Hláškuje, i když mu hrozí nebezpečí.
ZiggyZagg
  16. 3. 2015, 1:47
Asi nejslabší kniha od Koonze co jsem měl možnost číst. Děj se strašně vleče a v porovnání s první knihou nemá potřebný drive na jaký jsem u autora zvyklý. Mám jeden velký otazník, zdali se pustit do třetího dílu.
Arrowka
  14. 7. 2012, 19:37
Už si konkrétně nevzpomínám o čem to bylo. Ale pamatuju si, že jsem byla za polovinou a nechápala jsem, jak je možné, že se tam nic nestalo a děj se téměř nikam neposunul.
posic
  28. 10. 2011, 12:03
Tuto knihu jsem přestal číst poté co autor použil naprosto totožnou zápletku jako v 1. díle. Zhodnotím pouze 1/3, takže takový průměr Koontzovi tvorby.