Ničeho se neboj

Originální název: Fear Nothing

Knižní klub - 2001
ISBN: 80-242-0535-1

Knižní klub (2001) 80-242-0535-1 431

Christopher Snow, osmadvacetiletý mladík z kalifornského městečka Moonlight Bay, je od narození postižený vzácným onemocněním, kvůli němuž se nesmí vystavovat světlu. Žije jen v noci, ale snaží se na osud nežehrat. Přednedávnem při záhadné autonehodě ztratil matku a otec mu umírá na rakovinu. Těsně po otcově smrti zjistí, že někdo ukradl z nemocniční márnice jeho tělo. Začíná se odvíjet sled podivných a hrozivých událostí. Christopher spolu s Orsonem, neobyčejně bystrým psem, se snaží přijít na kloub záhadě, která se točí kolem utajených výzkumů na vojenské základně Fort Wyvern, do nichž se zapojila i jeho matka. Proti němu stojí smečka inteligentních, ale sveřepých a zlovolných opic. Mezi jeho spojence patří nejen kamarád Bobby a dívka jeho srdce Sasha, ale i moudrý kocour Mungojerrie, který mu nejdříve zachrání život a posléze ho pozve na schůzku. Christopher postupně začíná chápat, že svět, jak jsme ho dosud znali, končí... (Založil/a: skjaninka)

ondrasek
  10. 7. 2014, 22:10
Výborné téma, na kterém si dle mého mohl Koontz dát více záležet a trošku ho vypilovat. Nelogičností a nedodělků je v příběhu jako děr v cedníku, ale budiž.
Knihu jsem si celkem užil (nesměl jsem se v tom ale moc hnípat a přemejšlet).
quelhar
  14. 7. 2012, 20:28
Jak mám Koontze rád, tak tohle dílo je podle mě těžký úlet, který se naprosto minul s mým vkusem. Naštěstí je to jen výjimka.