Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Úsvit renesance

100%
5 1
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Úsvit renesance

Podtitul: Dvorské umění císaře Fridricha II.; Bamberský a Magdeburský jezdecEdice Stavitelé katedrál 3


Autor:


Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka

Fridricha II. je u nás známý díky Zlaté bule sicilské. Málokdo však ví, že císař z rodu Štaufů plynně hovořil několika jazyky, že se vášnivě zajímal o architekturu, právo, medicínu, matematiku i přírodní vědy, že inicioval založení sicilské básnické školy, která byla vzorem i pro Danta, a že v Neapoli otevřel historicky první státní univerzitu. Už švýcarský historik Jacob Burckhardt Fridricha II. považoval za praotce renesance. Ve štaufské Itálii a štaufské střední Evropě vznikla z iniciativy císaře a jeho přátel pozoruhodná umělecká díla, která o dvě století předběhla snahu Donatella a Brunelleschiho o znovuoživení antické tradice. Za objevnými projekty, jako byla brána v Capui nebo hrad Castel del Monte, stála Fridrichova vize středověkého císařství jako pokračovatele slávy a moci starověkého Říma.

Hlavní text Petera Kováče doplňují speciální studie odborníků z Německa, Itálie a Polska, renomovaných znalců štaufského umění a kultury.Spoluautoři knihy: Cornelia Berger-Dittscheid z Německa, Arnold Esch z Itálie, Jerzy Hauziński z Polska, Rolf Legler z Německa, Michael Menzel z Německa, Giulio Pane z Itálie, Jan Plesník z České republiky, Willibald Sauerländer z Německa.

Nakladatelství: ARS AURO PRIOR (Založil/a: Skřítek)

(více)  
Peter Kováč Peter Kováč
*16.02.1955

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Skřítek
100% 100% 100% 100% 100%
  12. 1. 2013, 21:22
Celou edici katedrál ocení odborník, ale myslím si, že i laika zaujme a obohatí jej, především o poznání života a umění 13.století. Mimořádné množství obrazových příloh čtenáři zpříjemňují a doprovází exkurz do historie a výtvarného umění.