Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Aréna jedna

42%
2 11
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Aréna jedna

Podtitul: Otrokáři


Autor:
Originální název: Arena One: Slaverunners
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 13x v přečtených
v knihovně 1x v knihovně
k přečtení 13x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 2x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka

New York. Je rok 2120. Amerika je srovnaná se zemí, zničená druhou občanskou válkou. V tomto postapokalyptickém světě dokáže přežít jen málokdo. A většina z nich jsou členové agresivních gangů, predátoři žijící ve velkých městech. Do okolí vysílají hlídky, které hledají otroky, čerstvou potravu pro jejich oblíbenou smrtící zábavu: Arénu Jedna. Je to stadion smrti, kde musí soupeři bojovat na život a na smrt tím nejbarbarštějším způsobem. V aréně existuje jen jedno pravidlo: nikdo nepřežije. Nikdy. Hluboko v divočině, vysoko v horách Catskills se 17leté Brooke Moorové a její mladší sestře Bree daří skrývat se a přežívat. Jsou opatrné a vyhýbají se otrokářům, kteří v oblasti hlídkují. Jednoho dne však Brooke není tak opatrná, jak by mohla, a Bree padne do zajetí. Otrokáři ji unesou ve svém autě, které míří zpět do města, kde na ni čeká jistá smrt. Otec Brooke ale sloužil u námořní pěchoty a vychoval ji, aby byla silná a nikdy se nevzdávala. Když její sestru unesou, Brooke zmobilizuje vše, co má k dispozici, a začne otrokáře pronásledovat v naději, že se jí podaří svou sestru přivést zpět. Cestou narazí na Bena, kterému je také 17 let a přežívá v divočině, podobně jako Brooke, se svým bratrem, kterého unesli. Své sourozence se vydají zachránit společně. Následuje postapokalyptický thriller plný akce, kde ti dva pronásledují otrokáře při té nejnebezpečnější jízdě, kterou kdy zažili, a sledují je až do samotného srdce New Yorku. Pokud chtějí přežít, budou muset učinit ta nejtěžší rozhodnutí ve svém životě, obětovat téměř vše, na čem jim záleží, a překonat překážky, které by ani jeden z nich nečekal – včetně svých vzájemných citů. Podaří se jim zachránit své sourozence? Vrátí se domů? A budou muset sami bojovat v aréně? (Založil/a: addelka)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Demisha
20% 20% 20% 20% 20%
  7. 8. 2013, 16:29
Pravděpodobně jsem nikdy ještě nečetla knihu, která by mě takhle fatálně zklamala, občas jsem si dokonce říkala, zda tahle spisovatelka vůbec umí psát a ačkoliv se snažila vytvořit něco krutého a dramatického, 70 stránek strávila honičkou v autě a popisováním kolika kilometry za hodinu jede. Hlavní hrdinka dělá přímo nepochopitelná rozhodnutí a kdyby tu nebyla postava Logana, asi bych to ani nedočetla...
Václav Bezděk
20% 20% 20% 20% 20%
  4. 11. 2016, 15:25
Přečetl jsem jen 85 stran a víc jsem nevydržel. Hlavní hrdinka jede na motorce vysokou rychlostí v hlubokém sněhu, vrazí do boku auta, letí 60 metrů vzduchem a ... zlomí si žebro.
Terizie
20% 20% 20% 20% 20%
  8. 10. 2014, 20:01
Musím uznat, že mě tato knížka celkem zklamala. Čekala jsem, že se to bude výrazně lišit od Hunger games, ale to jsem se šeredně spletla. Jde výrazně o stejný příběh, jak se starší sestra snaží zachránit mladší. Změna je akorát v tom, že Ben (alias Peeta) má mladšího bratra, kterého se také snaží zachránit. Též jí před lety pomohl, ale místo chleba jí hodil k domu mrtvého jelena. Co se týče podobnosti Hunger games ještě není, tak špatné. Nežije si luxusně skoro nikdo, ale co na táhle knížce úplně nenávidím je to, jak je přehnaná. Hlavní hrdinka měla v knížce tolik zranění (tři zlomená žebra, snad 4 bodná zranění, asi 20 krát se bouchla do hlavy atd.) neslučitelná se životem, a přesto žije. Kupodivu přežijou skoro všichni, i když je to totálně nemožné. Hlavní hrdinka připomíná psychopatku, což ani Katniss na ní nedosahuje. Chybí mi zde vtipné momentky - neříkám, že do těchto knih jako (Hunger games, Čistý či Divergence) patří, ale zde je snad jen jedna či dvě pasáže (spíše věty), které jsou vtipné. Celkově na mě kniha působí špatným dojmem. Autorka se spíše měla věnovat pouze upírské tématice, ale tohle dílo měla s někým probrat než ho vypustila do světa.