Falešná vzpomínka

Originální název: False Memory

Knižní klub - 2002
ISBN: 80-242-0778-8

Knižní klub (2002) 80-242-0778-8 719

Susan Jaggerová trpí těžkou agorafobií - poruchou projevující se velkou úzkostí při chůzi po otevřených prostranstvích nebo v ulicích - a její přítelkyně Martie Rhodesová ji už rok doprovází na terapii ke známému psychiatrovi. Když i sama Martie na sobě začne pozorovat známky fobie, logicky hledá pomoc rovněž u psychiatra. Jenže s duševními poruchami jako by se roztrhl pytel: Martiin švagr Skeet se pokusí o sebevraždu, manžel Dusty má výpadky paměti... Nikdo z hrdinů zpočátku netuší, že v sázce je víc než duševní zdraví - že jim, a nejenom jim, jde o život. Kolem postav románu se začíná stahovat smyčka intrik, nenávisti, sadistické krutosti, pseudointelektuálské ješitnosti a bezohledného sobectví. Martie a Dusty se brání prostředky zoufale nedostačujícími a postupně zjišťují, že mnohem spíš než psychiatra by potřebovali policii - pokud by se ovšem v jejích řadách našel člověk dostatečně vstřícný, aby těm fantastickým a absurdním událostem vůbec věřil, a dostatečně statečný a čestný, aby se nenechal ani zastrašit, ani uplatit... (Založil/a: skjaninka)

vladislaus
  17. 3. 2013, 17:04
Začátek byl zajímavý, dokonce i vtipný. Pak se objevil šílený sexuální maniak a příběh mne přestal bavit. Autor si neodpustil i obvyklý trik, která je dnes u thrillerů v módě. Co to je ? Autorům vadí, že dnes se dají důležité informace rychle předávat, mobily či internetem. Proto se uchylují k takovým berličkám, že postavy knihy vůbec nenapadne informaci rychle předat, nebo když už ji mobilem volají, tak druhá strana telefon nebere, nebo má záznamník, který si přehraje až je pozdě. To mi opravdu vadí.
Týna13
  9. 1. 2013, 22:01
Pro mě jedna z nejlepších knih od Koontze. Víc asi není třeba dodávat, Dean Koontz mě zkrátka dostal.