Bratr Thomas

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

BB art - 2008
ISBN: 978-80-7381-268-3

BB art (2008) 978-80-7381-268-3 313

Třetí pokračování životních příběhů Podivného Thomase si v ničem nezadá s prvními dvěma romány. Odd Thomas zůstává obětí (či vděčným uživatelem) svého daru, který mu nedovolí žít jako jiní lidé, ani odejít tam, kde na něho čeká jeho ztracená dívka Stormy, jejíž smrti nedokázal před šestnácti měsíci zabránit. (Založil/a: skjaninka)

Richie
  13. 10. 2016, 17:58
Výborné pokračování, nebyl jsem zklamán. Lahůdkou jsou Thomasovy dialogy s Romanovičem nebo s dětmi - na jednu stranu velmi duchaplné i vtipné, na druhou stranu také plné citu a porozumění. Thomas mi je velmi sympatický (i když je Podivný :-)
Prostředí opatství v horách dodalo románu skvělou kulisu, snad jen to proniknutí vědecko-technického pokroku do příběhu bylo trochu rušivé. Jinak spokojenost. 80%
teola
  15. 7. 2011, 17:17
Sestupná tendence postupuje, ale ještě to jde, narozdíl od posledního dílu, který mě vyloženě nudil. Dobré jsou dialogy Odda Thomase s Romanovičem :-)
johnnie
  30. 3. 2010, 13:33
Druhé pokračování skvělého Podivného Thomase, které mě dost zklamalo. Zajímavý vypravěčský styl sice zůstal, ale příběh je o ničem. Je vidět, že další díly už psal Koontz z důvodů víceméně komerčních, bohužel.