Bestie

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Domino - 2013
ISBN: 978-80-7303-819-9

Domino (2013) 978-80-7303-819-9 408

Chtěla mít všechno. A aby toho dosáhla, byla ochotna udělat… úplně všechno.
Pro lidi, kteří ji neznají, je Cynthia Tailorová zosobněním úspěšného života: má oddaného manžela, honosný dům a dvě krásné děti. Avšak pro lidi, kteří Cynthii znají, je tato žena prokletím: nikdy jí nestačí to, co už má, a chce stále víc. Obvykle něco, co mají druzí, a ona se domnívá, že na to má větší právo než oni.
Cynthia si s neuvěřitelnou lehkostí přivlastňuje peníze, úspěch i lásku druhých. Není proto divu, že postupně zničí všechny lidi ve svém okolí, včetně manžela, obou dětí a vnoučat. Její největší touha – vlastnit a ovládat – ji nakonec přivede do situace, v níž se nechtěla nikdy ocitnout. Uvědomí si alespoň na pokraji sebezničení, čeho se dopustila, nebo půjde dál a nezastaví se, dokud nebude muset za své činy krutě zaplatit? (Založil/a: Snicketka)

olla
  19. 1. 2015, 20:45
Knihy M.Cole se celkem dobře čtou, mají ovšem jednu nevýhodu - všechny jsou na jedno brdo, když přečtete jednu, jako byste přečetli všechny. Ve všech dílech se opakuje totéž - zločinecký klan, čili rozvětvená famiglie, která má pod palcem londýnské podsvětí, drogy, prostituci, nevěstince, hazard, vždy jí jde po krku další zločinecká banda coby konkurence. A ve všech čtyřech dílech, která jsem dosud přečetla v této rodině vyrůstá jako orchidej na hnojišti nevinně čistá a nadpozemsky krásná dívka (dcera, vnučka, manželka), kterou se gang snaží uchránit od své živnosti, ale ona přesto (nebo právě proto), do tajů zločinu pronikne a cítí se v něm jak ryba ve vodě, v opačném případě ho odsoudí. Čili nuda a další díla už ne.
Neli.studentka
  3. 4. 2013, 13:22
Martina opět nezklamala! Nádhera, nádhera. Přečetla jsem jedním dechem, strhující příběh gradující do neuvěřitelného konce. Martina prostě umí.
Sparki0610
  14. 8. 2013, 19:20
Pro mě první kniha od této autorky a můžu říct, že mě rozhodně nezklamala a určitě si přečtu i něco dalšího. Vyprávění z pohledu více osob mě na začátku trochu štvalo, ale nakonec mi to přišlo perfektní, byly jasně vidět rozdíly mezi pohledy jednotlivých lidí. Příběh se celou dobu rozvíjel zajímavým způsobem a objevovaly se nové zvraty, takže jsem se rozhodně nestihla nudit.