Krev na kapradí

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Moba - 2013
ISBN: 978-80-243-5224-4

Moba (2013) 978-80-243-5224-4 224

Kniha navazuje na úspěšnou sbírku povídek Krev na lopuchu a skládá se ze dvou částí. V té první je osm příběhů, v nichž jako hlavní vyšetřovatel vystupuje Oldřich z Chlumu a jeho pomocníci panoš Ota a velitel Diviš, ale také jeho manželka Ludmila z Vartemberka. Všechny příběhy nesou pečeť originálního myšlení Oldřicha z Chlumu, který se snaží nejen potrestat zločince, ale současně hledá opravdovou a nefalšovanou spravedlnost. To samozřejmě vede často k nečekanému rozuzlení příběhů. Druhá část knihy obsahuju deset středověkých soudniček, inspirovaných skutečnými zločiny. (Založil/a: Snicketka)

Vlastimil Vondruška Vlastimil Vondruška
*09.05.1955

Rames
  2. 9. 2015, 10:02
V první části knihy autor nehonil Oldřicha po kraji aby vyslechl a hledal svědky ale daroval mu logiku a nabídl krev na kapradí. Pro mě trochu zklamání, moc se mi líbí vyšetřování a množství postav.
Druhá část se děje v podobném duchu, Oldřicha nahradí jiní ale stejně schopní a ti řeší případy od stolu s korbelem v ruce.
Hazakiros
  2. 11. 2013, 2:37
Jakmile jde o Oldřicha z Chlumu, je to pro mě záruka zajímavého čtení. Opět jsem nebyl ani v nejmenším zklamaný. I ty následující případy stály za přečtení.