Jako by se tu někdo snažil nevydat ani hlásku

Poprvé vydáno celosvětově: 2004

Meander - 2007
ISBN: 978-80-86283-50-0

Meander (2007) 978-80-86283-50-0 30

Tom se probudí uprostřed noci. Slyší nějaký šramot. Jako by vycházel z prken z podlahy. Jako by vycházel ze zdi a ze schodů na chodbě. Tiché strašidelné zvuky, jako by se tu někdo snažil nevydat ani hlásku. Co to jen může být? Tom vzbudí tátu a spolu se odvážně vydají na dobrodružnou cestu po domě, aby vypátrali, kdo tu vydává ty strašidelné zvuky. Jako by se tu někdo snažil nevydat ani hlásku je příběh z oceněného románu Johna Irvinga pro dospělé Rok vdovou. Poprvé se tu objevuje v knižní podobě pro děti příběh spisovatelova syna, který se bál tajemných nočních zvuků, s půvabně hororovými ilustracemi Tatjany Hauptmannové, jež určitě upoutají a okouzlí děti po celém světě.

alča87
  4. 5. 2013, 13:13
Nádherná knihy, hlavně ilustrace jsou dokonalé a skvěle doplňují text. Když jsem četla Rok vdovou, tak jsme si přesně takhle příběh představovala. Jednoduché a krátké a v tom je myslím síla tohoto příběhu pro děti.
teite
  10. 5. 2014, 21:53
Moc pěkná knížka, úžasné ilustrace a hezky zpracované téma dětských strachů ze tmy. Jen můj dvouletý syn nechápal, jak je možné, že v knížce dvouletý Tim neví, co je myš :-)