Bezvýznamná žena

Poprvé vydáno celosvětově: 1893

Máj - 1927

Máj (1927) 107
Nezjištěno / Jiné (1914) 138 Kliková

Méně známá hra slavného dramatika a esejisty (Založil/a: huttershofen)

rt12
  2. 9. 2014, 16:55
Obsahuje spoiler spoiler Než se v knize objeví ,,bezvýznamná" žena, je to typicky Wildeovsky utlachané. Společenská smetánka, hlavně ženy přemítají nad vztahy a morálkou, přitom jsou zkostnatělé a protivné. Příchodem hlavní aktérky se rozvernost pomalu vytrácí a vzniká námět na zamyšlení. Postavení ženy svedené a opuštěné. Svěží vítr a nové myšlení přináší mladí lidé v podobě mladé dívky z Ameriky a syna ,,bezvýznamné" ženy. I zde dokazuje Wilde, že byl odvážný muž s pokrokovými názory,který nebál se tepat do tabuizovaných témat své doby.
Abigor
  17. 1. 2014, 18:11
Wilde jak vyšitej. Člověk tak nějak chápe, proč mají ženský raději zlouny a nabubřelce, když si od Wildea přečte pár věcí - duchaplný zlo je totiž mnohem víc okouzlující,než prostá nevinnost - v případě chlapů určitě. Wilde je vtipnej, duchaplnej a amorální, ostatně, jako vždy. Hra je dobrá, konec příjemnej. Stojí za přečtení / poslech / shlédnutí.
Nixdorfie
  20. 4. 2013, 10:21
Začátek sice typicky wildovský, ale ke konci mě ta zvláštní melodramatická atmosféra poněkud zaskočila. Neměla jsem ani pocit, že by se jednalo o ironii. Asi bych si to měla přečíst ještě jednou.