18 vteřin

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Deus - 2008
ISBN: 978-80-87087-15-2

Deus (2008) 978-80-87087-15-2 226

Earl Sykes, masový vrah, si odseděl 30 let za způsobenou dopravní nehodu a je zpět v ulicích Wildwoodu, aby se mstil. Unáší a mučí mladé ženy, čímž pokračuje ve zločinech, kterých se dopouštěl dříve, ale ze kterých nebyl usvědčen. Vyšetřující policistka si pozve na pomoc Sherry Moorovou, slepou ženu, která je obdařená výjimečnou schopností: Má-li možnost podržet zesnulého za ruku, napojí se na jeho krátkodobou paměť a vidí posledních 18 sekund jeho života, tedy i případného vraha.

Této prvotině Georga Shumana se dostalo veřejného uznání i od krále hororů a mistra hrůzy Stephena Kinga. (Založil/a: skjaninka)

George Shuman George Shuman

ondrasek
  3. 3. 2016, 14:45

Do knihy jsem se také trochu déle začítal, no ale pak to stálo za to. Parádní, tempo stupňující jízda, která vygraduje v napínavém finále. Více od detektivního thrilleru nežádám.
Trochu mi připomíná Oživovatele Setha Patricka, tam může médium s mrtvým pár minut rozmlouvat, tady zase vidí posledních 18 vteřin jeho života. A obě jsou výborné.
Mám rád, když je detektivka okořeněná nějakým nadpřirozenem.
Jenže těch je jako šafránu.
Orina
  17. 3. 2013, 19:55
Velmi napínavý thriller, který má bohužel trochu problém v tom, že má hodně těžkopádný začátek a trvá, než se člověk začte. Potom to ale začne odsýpat a zase se nemůžete utrhnout. Že by to bylo drsnější než jiné thrillery mi nepřišlo. Už se těším, až se mi do ruky dostane další díl.
stepuli
  1. 10. 2016, 8:55
Mrazivý thriller, snad první , který jsem četla. Jak už tady psali čtenáři přede mnou, stačí se prokousat začátkem a potom se už nemůžete odtrhnout.