Hvězdný had

Hvězdný had

Malvern - 2013
ISBN: 978-80-87580-35-6

Malvern (2013) 978-80-87580-35-6 128

V díle Hvězdný had jsme svědky neobvyklého iniciačního představení, kde mezi "dvěma sty lidmi a sto tisíci zvířaty" řídí jistý Sardiňan, "porodník obrazů" a "rozhazovač vizí", epické drama, kde každý z devíti dalších pastýřů ztělesňuje jeden z elementárních prvků pastýřské obraznosti: Moře, Horu, Řeku, Strom, Vítr atd. Jsme svědky mysteriózní opery pod širým nebem, jejíž zvláštnost a esoterismus jsou zvýrazněny metaforickým psaním autora.

Jean Giono je českým čtenářům známý především díky novele Muž, který sázel stromy. (Založil/a: ssuva)

gabin
  25. 6. 2014, 16:52
Óda na přírodu a dobro. Krásný námět, napsáno nádherným poetickým jazykem (šikovný a na stejnou notu naladěný překladatel nejspíš, ale originál neznám). Vítané osvěžení v dnešní uspěchané době plastové, kdy se všechno točí kolem peněz a žijeme v jakési virtuální realitě, všude to na vás křičí kupuj! utrácej! buď in! případně vás masírují politici a denně jste zahlceni stovkami informací, mnohdy zbytečných nebo deprimujících (nebo obojí). Najednou tu úplně cítíte vůni lesa, hebkost trávy, pálící provensálské slunce, bylinky, ach jo....