Kruh mužů

Podtitul: Přechodové rituály pro muže

Synergie - 2012
ISBN: 978-80-7370-204-5

Synergie (2012) 978-80-7370-204-5 92

Jan Bílý na svých stránkách ke knize říká:
"Kruh mužů" vznikal v průběhu posledních dvou let, kdy jsem vedl mužské večery v pražském centru osobního rozvoje Maitrea. Každý měsíc se zde scházelo několik desítek mužů, kteří společně hledali odpovědi na specifické otázky a problémy, se kterými je každý dnešní muž konfrontován; vztah ke svému otci či k synům (ale i dcerám), problémy ve vztahu s ženou, těžkosti v byznysu, definice cíle a smyslu života muže a další témata byly na programu.

Především jsme ale řešili, jak se stát "opravdovým mužem", jaké změny jsou nezbytné, které důležité přechodové rituály v životě muže nám chybí a jak bychom je mohli dnes doplnit a dokončit. Byl bych šťastný, kdyby tato malá knížka mohla být užitečná všem mužům, kteří počátkem třetího tisíciletí po Kristu (také muž) hledají, jak dál.
Kniha tedy hlavně mluví o tom, jak se stát "opravdovým mužem" vznikla na základě setkávání mužů v centru osobního rozvoje Maitrea, Zde společně hledali odpovědi na otázky, se kterými je dnešní muž konfrontován - vztah ke svému otci či k synům, problémy ve vztahu se ženou, těžkosti v byznysu, jak definovat cíle a především smysl života muže, jaké jsou důležité přechodové rituály a které v současném světě chybí a jak je možné je dnes splnit a dokončit. (Založil/a: ssuva)