Naděje proti temnotám

Naděje proti temnotám

Podtitul: Dnešním neklidným světem se sv.Františkem

Originální název: Hope Against Darkness

Cesta - 2004

Cesta (2004) 194

Americký kněz, teolog a spisovatel Richard Rohr, OFM je prorok naší doby, který nás vyzývá k tomu, abychom změnili svoji cestu. V knize „Naděje proti temnotám“ nám nabízí, abychom to učinili františkánskou cestou proměny, onoho „nového způsobu bytí, které změnilo tvář našeho světa“.
Obraz současného většinového západního způsobu myšlení, životních postojů a stavu kultury, který Rohr ve své knize načrtává, je neradostný – naše předsudky, pocity ublíženosti, naše obavy z lidí kolem nás, naše obavy z církve a z náboženství jakéhokoliv druhu, všechny naše vnitřní temnoty. V těchto temnotách vidí Rohr naději. Říká, že se musíme chopit „naší postmoderní příležitosti“ a zve nás na cestu odpuštění a lásky, cestu „pokoření temnot“, která nás může vyvést z postmoderní propasti, ve které nyní jsme.
Nová Rohrova kniha dobře zapadá do řady knih, které napsal a z nichž čtyři už úspěšně oslovily českého čtenáře. (Založil/a: ssuva)