Princip stínu

Princip stínu

Podtitul: Smíření s naší temnou stránkou

CPress - 2014
ISBN: 978-80-264-0355-5

CPress (2014) 978-80-264-0355-5 208

Podle učení Carla Gustava Junga je stínem naše podvědomí. Je to ta osobnost, kterou bychom nejraději nebyli, ale kterou se nakonec stát musíme, když chceme být celiství. Náš stín, tedy naší \"temnou stránku\", prociťujeme velmi ambivalentně: je nám odporná, ale zároveň nás fascinuje. Práce se stínem slouží tomu, abychom se stali vědomými a je tedy v pravém slova smyslu prací se světlem. Stín je vlastně naším pokladem, obohacuje nás tak, jako málo co jiného. Vycházejíc ze zákonu osudu a pravidel hry života, odpovídá nejdůležitějšímu zákonu: zákonu polarity. Můžeme jej projikovat na druhé - anebo můžeme s jeho pomocí a spolu s ním osobnostně růst.\r\nRuediger Dahlke nám ukazuje, jak náš stín vypátrat a jak se s ním konfrontovat, abychom ho nakonec mohli přijmout, integrovat do své osobnosti a možná dokonce i začít milovat. Ten, kdo se pustí do práce na svém stínu, jak je představena v knížce \"Princip stínu. Smíření s naší temnou stránkou\", se stane otevřenějším, laskavějším a tolerantnějším - vůči sobě i vůči jiným.\r\nVydal Avanis.\r\n (Založil/a: ssuva)