Slepá bohyně

Originální název: Blind Gudinne

Jota - 2013
ISBN: 978-80-7462-299-1

Jota (2013) 978-80-7462-299-1 296

Jednoho podzimního dne je v Oslu nalezen zavražděný narkoman Ludvig Sandersen. Případ nebudí nijak zvláštní pozornost a jeho vyšetřováním jsou pověřeni inspektorka Hanne Wilhelmsenová a policejní prokurátor Håkon Sand. V krátké době však dojde k dalším nečekaným událostem: nejprve se na policii sám přihlásí pachatel vraždy a vzápětí je ve svém bytě nalezen mrtvý Sandersenův advokát. Policisté hledají důkazy a souvislosti, bloudí ve slepých uličkách, ale pomalu začínají odhalovat obraz důmyslně fungující drogové mafie. Případ se postupně rozrůstá do nečekané šíře a ukazuje se, že prsty této organizace jsou vskutku dlouhé – zasahují jak do policejních složek, tak do nejvyšších kruhů společnosti.

Anne Holtová v románu Slepá bohyně bohatě zúročila své zkušenosti z policejního i právnického prostředí. V tandemu vyšetřovatelů Hanne Wilhelmsenová – Håkon Sand vytvořila autentické postavy, které se profesně i lidsky doplňují, a dramatická výstavba děje udržuje čtenáře v napětí až do samého závěru. (Založil/a: Snicketka)

Anne Holt Anne Holt
*16.11.1958

delfinek
  28. 1. 2016, 0:14
Stačí se do knihy začíst, dát jí prostor v hektice dní a pustit uzdu své fantazii. Příběh je sice trošku tuctový,feťáci umírají jako na běžícím páse, ale absolutně jsem nečekala, kam až Hanne a Hakona zavedou.Tak trošku jsem jim fandila i v privátním životě,ale Cecílie zvítězila :-))))
Vera_28
  22. 7. 2014, 14:38
Kniha se mi nelíbila, ale dočetla jsem ji, abych se dozvěděla, kdo je v pozadí. Po přečtení několika norských detektivek mám pocit, že ženy v těchto příbězích jsou buď nevěrné nebo lesby. Trochu tvrdé, ale prostě od Anne Holtové už si další knížku nevyberu. Děj je přehledný leda pro čtenáře policistu nebo advokáta. Sice je podrobně popsáno, jak den za dnem probíhá vyšetřování, ale vůbec jsem neměla přehled, jak se všichni záporáci jmenujou, nebo spíš jakou mají přesnou funkci. I závěr knihy je prostě divný.
civrss
  22. 2. 2016, 16:55
Po nepříliš velkém očekávání nepřišlo ani příliš velké zklamaní. Kniha je velmi pomalá, akci nahradilo prostředí advokátů, které ale není nijak barvitě ani zajímavě popsané. Postava Hakona je sice příjemná, ale další "lesba vyšetřovatelka" už mě fakt nebaví, je toho všude vážně moc. Ona sama spisovatelka vychovává svou dceru s přítelkyní, tudíž mi to mohlo být jasné... Závěr je vyloženě odfláknutý, s tímhle já se prostě nespojím. A pokud mi někdo vysvětlí, proč se kniha jmenovala Slepá bohyně, prosím, napište mi to do zprávy.
Kacici
  16. 2. 2016, 12:42
Bohužel i já musím napsat, že pro mě kniha byla jedním slovem nuda. Vůbec jsem při čtení nebyla napnutá jako u jiných detektivek. Bylo to opravdu fádní a bez nějakého velkého nápadu. Ale dočetla jsem ji.