Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Kat musí zemřít

80%
4 3
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Kat musí zemřít Originální název: Purple Cane Road

Nejnovější vydání:
BB art - 2001
Počet stránek: 256
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 2x v přečtených
v knihovně 2x v knihovně
k přečtení 1x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2001) 256

Utopili ji. Drželi jí hlavu v blátivé louži a utopili ji..."
Pro Davea Robicheauxe, neworleanského detektiva z oddělení vražd, znamená tohle o třicet roků zpožděné sdělení o osudu Mae Guilloryové šok. Měl na ni jen ty nejhezčí vzpomínky jako na stále veselou a rozesmátou ženu, přestože její náhlý odchod pro něho znamenal svěření do péče věčně opilého, násilnického otce. Málo naplat, Mae Guilloryová, provdaná Robicheauxová, byla Daveova matka.
Pravda třicet let dřímající v nepaměti a zjevená teď Daveovi politováníhodným pornokšeftsmanem, v něm probudí dávné touhy po spravedlivé pomstě. Téměř zapomene na případ, který právě řešil - na dívku čekající v cele smrti za vraždu muže, který ji a její sestru v dětství zneužíval - a než se ukáže, že oba případy mají mnoho společného, začne odhrabávat sutiny vlastního života, aby se dobral celé pravdy o smrti své matky.
To jej dovede nejen do pracoven zkorumpovaných kolegů a na dostřel mocné mafiánské rodiny Giacanů, ovládající tuto oblast amerického Jihu, ale i do vyšších politických kruhů. Jejich příslušníci žili třicet let v domnění, že jejich viny zůstanou už navždy zapomenuté. Teď však jsou nuceni čelit muži, který jde slepě a nekompromisně za spravedlností, protože jej k tomu motivují ryze osobní důvody.
Než se dopracuje k pravdě a obvinění bohorovných viníků, krytých fasádami svých funkcí a významu, zůstane na jeho cestě pár mrtvých. Ale jako v každém případu, do kterého se zaplete melancholický detektiv Dave Robicheaux, zemřeli, aby nevinní mohli žít. (Založil/a: illy)

(více)  
James Lee Burke James Lee Burke

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

illy
80% 80% 80% 80% 80%
  28. 1. 2013, 11:31
Velmi dobrá detektivka. Bývalý alkoholik (vlastně co se nás alkoholiků týče - pouze zrovna abstinující) na stopě vrahů své matky neváhá použít i nástroje nepříliš slučitelné se zákonem. Výborně vykreslená atmoška upoceného jihu, kde rasové předsudky stále převládají a převládat budou. 80%
Pend
80% 80% 80% 80% 80%
  26. 7. 2013, 18:27
11. kniha s Davem Robicheauxem.
Výtečná detektivka, Dave právě prochází obdobím alkoholové abstinence, když se k němu dostanou útržky o smrti jeho matky. Při pátrání po tom, jak to tenkrát proběhlo, si rozhodně nebere servítky. Případ se ovšem zamotává až do nejvyšších míst státu Louisiana. Skvěle vykreslené prostředí jihu dělá z téhle detektivky silný zážitek. Škoda, že v češtině vyšly pouze dvě knihy z dosavadních dvaceti.